Ogrzewanie konwekcyjne i podczerwienią

Istnieją trzy znane systemy ogrzewania, które pozwalają uzyskać ciepło nie tylko w poszczególnych pomieszczeniach, ale wręcz w całym budynku. Jednym z nich są panele grzewcze na podczerwień. Sposób wydaje się bardzo korzystny, gdyż żywotność instalacji w tym przypadku dociąga do 20 lat.

Do zalet tego typu ogrzewania można zaliczyć niskie koszty montażu, brak komina, brak konieczności serwisowania. Takie ogrzewanie jest na pewno zdrowe dla organizmu. Jedyna wada jest tylko to, że nie ma w tym przypadku ogrzewania CWU. Kolejnym ogrzewaniem jest ogrzewanie gazowe. Jest bezobsługowe, nie brudzi. Inną zaletą jest ogrzewanie CWU.

ciepło na wysokosci mieszkania panel na scianie porównanie ogrzewania ciepło z panelu

W tym przypadku jednak są wysokie koszty wykonania, niezbędny jest komin, instalacja wymaga czyszczenia. Piec na ekogroszek, węgiel i tak dalej, to niskie koszty eksploatacji. To również ogrzewanie CWU.

Jednak ma wiele wad. Wysokie koszty wykonania, wymaga komina, wysoki stopień pyłu, konieczne monitorowanie i inne. Najkorzystniejszym rozwiązaniem okazują się panele grzewcze na podczerwień.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *