Hodowla psów rasowych

Gdy zdecydujesz się zostać hodowcą psów rasowych musisz się zapoznać z regulaminami ZKwP.(Regulamin Hodowli Psów Rasowych w Polsce). Koniecznie weź pod uwagę wszystkie opłaty ,składki.

Pierwszym krokiem będzie kupno suki wystawowej. Najlepiej wybrać hodowlę o wysokiej renomie ,która posiada psy o dobrej psychice, osiągające najlepsze oceny i wyniki na psich wystawach. Suka wystawowa to koszt kilku tysięcy złotych. Następnie hodowca musi udać się do najbliższego Oddziału Związku Kynologicznego w Polsce, zabrać metrykę otrzymaną od hodowcy i zarejestrować szczeniaka. Na rodowód czeka się do 3 miesięcy i kosztuje to kilkaset złotych.

Suczka staje się hodowlaną gdy:
-jest zarejestrowana w związku oraz wpisana do Polskiej Księgi Rodowodowej
-ukończyła 18 miesięcy,
-uzyska w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny
doskonałe lub bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej. Jak widać taki biznes jest dla osób cierpliwych, efekty zacznie przynosić po kilku latach, na początek trzeba dużo zainwestować. Oczywiście psa można też wystawiać w klasie baby, ale to też nie przyniesie żadnych korzyści finansowych na początku. Jeżeli zdecydujemy się na hodowlę, warto zainwestować w więcej niż jedną sukę wystawową.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *