Jak założyć secondhand

W dobie kryzysu ludzie coraz częściej rezygnują z zakupu kosztownej nowej odzieży na rzecz ciuchów używanych, poza tym tak zwane lumpeksy są bardzo modne wśród młodzieży.

Powodzenie sklepu z używaną odzieżą uzależnione jest od wielu czynników, ale jednym z najważniejszych jest oczywiście lokal w dobrej lokalizacji. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że większość klientów sklepów z odzieżą używaną stanowią kobiety. Warto więc rozpocząć poszukiwania lokalu do wynajęcia w miejscu, gdzie codziennie chodzi dużo ludzi. Może to być rynek lub okolice dużego marketu.

Poza wydatkami na uruchomienie biznesu właściciel powinien mieć odłożonych trochę pieniędzy przynajmniej na pierwsze 2 miesiące prowadzenia sklepu, przez pierwsze 1-2 miesiące musimy niestety dokładać do interesu. Potrzebne będzie około 2000-3000zł na start, plus koszty wynajmy lokalu i ewentualnego remontu oraz towaru. Tak naprawdę na uruchomienie biznesu potrzebne będzie około 20 tyś złotych co nie jest wysoką ceną, tym bardziej, że sklep zacznie przynosić bardzo szybko dochody.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *