Salon fryzjerski dla psów

Otwarcie własnego salonu fryzjerskiego dla psów może się okazać znakomitym pomysłem, który przyniesie właścicielom przyzwoite dochody, oczywiście w odpowiednio długim okresie czasu. Aby zostać właścicielem salonu fryzjerskiego dla psów należy wynająć odpowiedni lokal i wyposażenie dla swojego biznesu, a także zatrudnić psich fryzjerów, którzy nazywani są w całej Europie groomerami.

Groomer zwykle strzyże i czesze psy, koty a także konie. Być może koniecznością będzie przeszkolenie zatrudnionego pracownika, aby nabył uprawnienia do wykonywania tego zawodu, oraz nieco praktyki. To koszt kilkuset złotych.

Do obowiązków pracownika w salonie fryzjerskim dla psów należy przycinanie sierści, trymowanie sierści, mycie i pielęgnacja, jak również usuwanie insektów, czyszczenie uszu i inne zabiegi pielęgnacyjne.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą będzie wynajem odpowiedniego lokal, ale to nie będzie jedyny koszt na który musimy się przygotować. Trzeba go jeszcze w odpowiedni sposób dostosować do wymogów salonu fryzjerskiego dla zwierząt. Musimy zadbać o miejsca do kąpieli psów, stanowiska do ich strzyżenia i suszenia sierści. Przebudowa lokalu może kosztować nawet 50 tyś złotych. Wszystko zależy od tego, jak duży salon chcemy otworzyć i w jakim stanie jest lokal, którym dysponujemy.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *