Fotograf ślubny oraz okolicznościowy

Czy na rynku znajdzie się jeszcze miejsce dla fotografa ślubnego? Tak, o ile będzie oferował usługi na wysokim poziomie, a jego portfolio nie będzie tradycyjne. Przyszły fotograf ślubny powinien zacząć od zainwestowania w profesjonalny i odpowiednio dobrany sprzęt fotograficzny.

Na start w tym biznesie należy być przygotowanym na zainwestowanie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na profesjonalny aparat fotograficzny posiadający wymienne obiektywy. Statyw to wydatek rzędu tysiąca złotych, zaś torba i profesjonalna karta pamięci to sumie wydatek około 3 tyś złotych. Niezbędny będzie też drugi aparat, chociażby lustrzanka cyfrowa, za około tysiąc złotych.

Kolejnym potrzebnym elementem w branży fotografii ślubnej jest niewątpliwie komputer z oprogramowaniem do obróbki zdjęć oraz profesjonalna drukarka, dzięki której będzie można przygotowywać klientom fotograficzne albumy pamiątkowe. To wydatek rzędu 10 tys. złotych. Koszty bardzo szybko się zwrócą, tym bardziej, że fotograf ślubny może też pracować na innych imprezach, typu chrzciny, komunie, przyjęcia, imprezy firmowe.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *