Założenie sklepu spożywczego

Mimo, iż w naszym kraju jest wiele sklepów spożywczych to otwieranie kolejnych wciąż się opłaca. Wpływ na to ma położenie naszego biznesu, wielkość, a także asortyment. Koszt założenia sklepu, to inwestycja rzędu od 50 tys. zł do ponad miliona. Według badań przeprowadzonych przez agencje, Polacy coraz chętniej korzystają z tych mniejszych.

Przy planowaniu powierzchni, powinniśmy wziąć pod uwagę minimum 80-100 mkw. Gdy posiadamy duży kapitał, możemy kupić powierzchnie handlową, w przeciwnym razie jesteśmy skazani na wynajem, czynsz lokalu w centrum miasta to od 50 do 250 zł za mkw. Co do wyposażenia, regały oraz boksy kasowe to koszt rzędu od 8 tys., do kilkudziesięciu tys. zł. Te koszty jednak szybko się zwracają.

Przyjmując, że marża na każdym produkcie to 20-35%, miesięczne obroty takiego sklepu to 50-60 tys. zł. Daje to około 2 do 6 tys. zł zysku dla właściciela. Należy pamiętać o pracownikach. Według specjalistów, najlepszym rozwiązaniem jest pensja minimalna plus prowizja od sprzedaży. 

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. TOM pisze:

    Poszukujesz regały sklepowe w bardzo korzystnej cenie… ZAPRASZAM na stronę dametcw.pl lub allegro (sprzedający: bogdan_nowgrzej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *