Drukarka etykiet – jak wybrać odpowiedni model? Podpowiadamy!

Etykiety muszą być czyste i wyraźne, gdyż to właśnie ich estetyka świadczy o Twojej firmie. Konieczne jest zatem uzyskanie wysokiej jakości wydruku. W tym celu należy zaopatrzyć się w solidną drukarkę etykiet. Wybór modeli dostępnych na rynku jest jednak dość spory. Może to znacznie utrudniać decyzję. W poniższym wpisie postaramy się wyjaśnić, na co w szczególności powinieneś zwrócić swoją uwagę, wybierając tego typu urządzenie.

 

Rodzaje drukarek do etykiet

Drukarka etykiet to urządzenie, które umożliwia szybki i łatwy druk etykiet, kodów kreskowych i przywieszek. Ze względu na zastosowanie wyróżnia się modele biurkowe, półprzemysłowe i przemysłowe. Różnią się od siebie wielkością, wydajnością i szybkością druku.

Wariant biurkowy umożliwia sprawny zadruk na nieprzemysłową skalę. Wymaga sterylnych warunków, dlatego swoje zastosowanie znajdzie przede wszystkim w małych firmach i magazynach. Kiedy środowisko zewnętrzne staje się cięższe, a eksploatacja intensywniejsza, wówczas konieczne jest zastosowanie modelu półprzemysłowego. Zazwyczaj dotyczy to średnich zakładów produkcyjnych oraz prężnie prosperujących firm. Drukarka przemysłowa wymagana jest natomiast wszędzie tam, gdzie proces drukowania odbywa się nieprzerwanie.

Rodzaj drukarki a warunki użytkowania

Typ drukarki, na którą się zdecydujesz, zależy w głównej mierze od jej przyszłego zastosowania i intensywności eksploatacji. Dostosowanie wydajności i szybkości drukowania do potrzeb Twojej firmy jest bardzo ważne. Kompaktowa drukarka nie podoła w prężnie działającym zakładzie przemysłowym. Zaawansowane modele to z kolei zbędny wydatek wtedy, kiedy druk odbywa się na małą skalę.

Pod wgląd powinieneś wziąć również środowisko pracy. Czynnik ten może bowiem wpływać na żywotność i wydajność urządzenia. Modele półprzemysłowe i przemysłowe są np. odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak kurz czy pył.

Warunki użytkowania mogą także decydować o konstrukcji i wielkości urządzenia. Jego gabaryty powinny być tak dopasowane, aby możliwe było umiejscowienie go w dogodnym miejscu. Z pewnością nie stanowi to żadnego problemu w dużych zakładach, jednak w mniejszych firmach kwestia ta może być znacząca.

etykieciarka

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie drukarki do etykiet?

Nie jest łatwo wybrać odpowiedni model drukarki do etykiet. Nawet jeśli zdecydujesz się na konkretny rodzaj, to pod wgląd należy wziąć jeszcze szereg innych czynników i parametrów. Twoją uwagę w szczególności powinno przykuć kilka z nich. Oto one.

Jakość wykonania

Drukarki etykiet często narażone są na pracę w ciężkich warunkach. Powinieneś więc zadać o to, aby wykonane były z wysokiej jakości materiałów. Ważnym elementem jest np. solidna obudowa, dzięki której urządzenie będzie charakteryzować się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Niezawodność

W tym wypadku warto korzystać ze sprawdzonych marek. Niezawodna drukarka etykiet da Ci gwarancję, że proces drukowania będzie przebiegał sprawnie. Wątpliwej jakości sprzęt mógłby Cię zawieść w najmniej pożądanym momencie, a to generuje straty.

Rodzaj zastosowanej technologii

Technologia nieustannie się rozwija. Nowoczesne drukarki etykiet są bardzo wygodne i dają znacznie więcej możliwości. Swoją uwagę zwróć przede wszystkim na uniwersalne i wielozadaniowe modele. Wówczas będziesz mógł drukować na różnych podłożach, bez obaw o utratę jakości i trwałości etykiet. Urządzenie powinno również posiadać intuicyjny interfejs i być proste w obsłudze.

Parametry

Najważniejszy z nich to rozdzielczość. Świadczy ona bowiem o jakości druku. Im mniejsze etykiety, tym wyższy powinien być parametr DPI. Bardzo ważny jest też sam rozmiar etykiet. Większe naklejki wymagają drukarek wyposażonych w szersze głowice drukujące.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *