Jak wybrać opakowania tekturowe do obiektów gastronomicznych? Podpowiadamy!

Opakowania tekturowe to produkty o szerokim zastosowaniu. Korzysta z nich wiele branż — chociażby spożywcza i gastronomiczna. Coraz więcej przedsiębiorców właśnie w ten sposób zastępuje wszechobecny plastik i rezygnuje z niego na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań. Jak jednak wybrać najlepszy rodzaj opakowań? Czym powinien się on wyróżniać? W naszym dzisiejszym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, którymi warto się kierować, dokonując tego zakupu!

Zastosowanie opakowań tekturowych w gastronomii

Jak już wspominaliśmy, opakowania tekturowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Nic w tym dziwnego, gdyż znacznie ułatwiają segregowanie i przechowywanie produktów, a także ich transport. Dlatego właśnie tak dużą popularnością cieszą się w punktach gastronomicznych – szczególnie tych, które oferują dania na wynos. Odpowiednio zabezpieczone produkty spożywcze mogą w nienaruszonym stanie dotrzeć do miejsca docelowego. Właściwie dobrane opakowania pozwolą także na utrzymanie odpowiedniej temperatury danych artykułów.

Ten rodzaj pudełek sprawdza się także w wielu sklepach i hurtowniach, które zajmują się zaopatrzeniem restauracji oraz punktów gastronomicznych. Najczęściej możesz spotkać takie opakowania jak:

– pudełka na pizzę, zapiekanki, burgery,

– pudełka na gotowe dania,

– kartony do ciast, ciastek i tortów,

– kartony do owoców i warzyw,

– wytłaczanki na jajka,

– kartony ozdobne do wina,

– kartoniki na upominki dla gości.

Jak widać, opakowania tekturowe pełnią bardzo ważną rolę w każdym obiekcie gastronomicznym — do tego stopnia, że trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie wielu firm.

Zalety opakowań tekturowych

Zastanawiasz się, z czego wynika tak duża popularność opakowań tekturowych? Jak się okazuje, są niezwykle wygodne i pozwalają na skuteczne zabezpieczenie produktów na czas transportu. Ponadto, aby pudełka mogły być dopuszczone do kontaktu z żywnością, muszą być poddane wielu badaniom i testom. Możesz mieć zatem pewność, że są całkowicie bezpieczne i nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji. Nie wpływają też na zapach, smak ani jakość artykułów spożywczych. Co więcej, tektura jest lekka, a jednocześnie bardzo wytrzymała.

Nie bez znaczenia jest także koszt zakupu tego produktu. Wiele firm oferuje opakowania tekturowe w naprawdę niskich cenach, dzięki czemu rozwiązanie to staje się niezwykle ekonomiczne. Bez trudu znajdziesz szeroki wybór pudełek przeznaczonych dla branży gastronomicznej i dopasujesz najlepszy wariant dla siebie.

Opakowania dla gastronomii – co powinno je wyróżniać?

Czym warto się kierować podczas wyboru opakowań do punktu gastronomicznego? Należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, a jedną z nich jest z całą pewnością ich jakość. Powinny one zapewniać maksymalne bezpieczeństwo przechowywanych i transportowanych produktów, szczególnie tych o stosunkowo małej trwałości.

Kolejną istotną cechą opakowań do żywności jest ich waga. Produkty spożywcze, które są transportowane w dużych ilościach, wymagają jak najlżejszych opakowań – wówczas przeładunek oraz ich składowanie jest znacznie łatwiejsze.

Pod uwagę należy wziąć także kwestie bezpieczeństwa. Tekturowe pudełko nie może wchodzić w reakcje z produktami spożywczymi, a korzystanie z niego powinno być obojętne dla ludzkiego zdrowia. Zanim więc zdecydujesz się na zakup konkretnych opakowań, upewnij się, czy posiadają one niezbędne certyfikaty i atesty, które normowane są przez prawo unijne.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *