Jak zostać taksówkarzem?

Taksówkarz to osoba przewożąca odpłatnie pasażerów. Samochód taksówkarza musi spełniać odpowiednie warunki i być przystosowany do wymogów korporacji. Warto wiedzieć, że taksówkarz może pracować samodzielnie lub być zrzeszony w tejże korporacji. W pracy liczy się kultura osobista, opanowanie i cierpliwość, miła aparycja. A do tego trzeba lubić jazdę samochodem, znać trasy i być przygotowanym na to, że mogą się trafić naprawdę różni klienci, czasem trudni. 

Taksówkarz zrzeszony musi płacić co miesiąc odprawę za przynależność oraz część zysków z każdego kursu. Kandydat na taksówkarza powinien znać dobrze miasto w którym zamierza pracować, a także przejść szkolenie przewozu drogowego taksówką( ok. 500 zł) i zdać egzamin (250 zł). A potem trzeba jeszcze wykupić licencję, której cena zależy od miasta i tego na ile lat jest wydawana ( 200-300 zł).

Aby zdobyć licencje taksówkarską kandydat musi mieć skończone 21 lat, posiadać prawo jazdy kategorii B, doświadczenia, przyszły taksówkarz nie może też być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo. Wynagrodzenia wahają się od 2000 do nawet 8000 zł miesięcznie.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *