Doradztwo kredytowe – 5 zalet korzystania z tych usług

Jeżeli stajesz przed wyborem banku, w którym warto złożyć wniosek kredytowy, to powinieneś rozważyć możliwość skorzystania z doradztwa kredytowego. Poniżej poznasz 5 zalet korzystania z tego typu usług.

Nic Cię to nie będzie kosztowało

Wiele osób błędnie myśli, że za pomoc doradcy od spraw kredytowych będą musieli słono zapłacić. Nic bardziej mylnego. Doradztwo kredytowe praktycznie wszędzie jest bezpłatne. Nie musisz mieć więc obaw, że Twój kredyt będzie droższy tylko dlatego, że skorzystałeś usługi doradcy. Ten najczęściej wynagradzany jest za swoją skuteczność, czyli w tym wypadku za załatwienie kredytu. Jeżeli Ci w tym pomoże, to bank podzieli się z nim prowizją, którą Ty tak i tak byś zapłacił korzystając z oferty bezpośrednio w banku.

Zyskujesz cenny czas

Na rynku funkcjonuje kilkanaście banków. Oczywiście możesz chodzić od jednego do drugiego i porównywać oferty, tylko po co? Możesz to zrobić w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Jeżeli chciałbyś to robić na własną rękę, to w każdym banku musiałbyś spędzić ok. 1 godziny. Jeżeli tych banków będzie 10, to sam sobie odpowiedz czy masz tyle czasu. W każdej instytucji musiałbyś odpowiadać na te same pytania. Na koniec wróciłbyś do domu z kartkami pełnymi informacjami i nie miałbyś już siły aby to wszystko przeanalizować i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

Uzyskujesz komplet informacji

Firmy oferujące doradztwo kredytowe zatrudniają profesjonalnych i doświadczonych pracowników, którzy często pracowali wcześniej w różnych bankach. Dzięki temu możesz mieć pewność, że korzystając z usług takiego doradcy uzyskasz od niego wszelkie niezbędne informacje potrzebne do wybrania najlepszej oferty kredytowej. Pracownik danego banku może zaoferować Ci jedynie takie warunki kredytu, jakie dostępne są w jego banku. Doradca kredytowy mając w swojej ofercie kilkanaście banków dopasuje kredyt do Twoich potrzeb. Będziesz miał więc pewność, że uzyskujesz najlepsze rozwiązanie na rynku w danej chwili.

Nie musisz martwić się o załatwienie formalności 

Mało kto z nas lubi wypisywać wszelkiego rodzaju druki i wnioski. Korzystając z doradztwa kredytowego masz pewność, że uzyskasz pomoc przy kompletowaniu niezbędnych do uzyskania kredytu dokumentów oraz przy wypełnianiu wniosków kredytowych. Następnie doradca zajmie się całym procesem ubiegania się o pożyczkę. Będzie negocjować z analitykami, będzie próbował wynegocjować dla Ciebie lepsze warunki, pomoże Ci przeanalizować projekt umowy, żebyś zwrócił uwagę na najważniejsze zapisy.

Kontakt z doradcą nie urywa się w momencie załatwienia kredytu

Biorąc kredyt w banku doradca tam pracujący najczęściej zapomina o Tobie w chwili udzielenia kredytu. Będzie co prawda dzwonił co jakiś czas, żeby zaproponować Ci nowy kredyt, inwestycję albo ubezpieczenie. Firmy doradztwa kredytowego stawiają na kompleksowość w obsłudze swoich klientów. Oznacza to, że doradcy mają za zadanie między innymi na bieżąco analizować czy ich klientom nie będzie się opłacało przenieść posiadanego kredytu do innego banku. Dzięki takiej operacji możliwa jest oszczędność na odsetkach lub na zwrocie z ubezpieczenia. Dzięki temu masz pewność, że w każdej chwili posiadasz najtańsze dla siebie rozwiązanie.

Więcej informacji
Więcej informacji jest dostępnych na stronie https://optymalnykredyt.pl/ – biuro ekspertów finansowych w Warszawie.
Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *