Gdzie obecnie warto założyć konto?

Oferty rachunków osobistych zmieniają się co jakiś czas, a dodatkowo funkcjonują rożne, interesujące promocje. W którym banku warto założyć konto obecnie – w maju 2016 roku?

Promocja konta w BZWBK

Bank Zachodni WBK w swojej ofercie ma popularne „Konto Godne Polecenia„, przeznaczone dla klientów indywidualnych. Jeszcze tylko do końca czerwca rachunek można założyć w specjalnej promocji „Konto na 4%”.

W celu skorzystania z bonusów polegających na zwolnieniu opłaty za kartę (bez promocji wynosi 7 zł miesięcznie) oraz oprocentowania środków (obie korzyści będą obowiązywać do 1 lipca 2017 roku), należy otworzyć konto internetowo i zgodzić się na otrzymywanie materiałów handlowych drogą elektroniczną.

Co poza promocją sprawia, że warto zainteresować się tym kontem? Przede wszystkim niski poziom opłat – darmowe jest prowadzenie konta, przelewy internetowe elixir, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, czy wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Mbank – 500 zł zwrotu

Obecnie bardzo intensywnie jest prowadzona kampania reklamowa konta osobistego w mBanku – „ekonta”. Łącznie można zyskać przez 5 miesiące 500 zł zwrotu. Bonus jest podzielony na kilka składowych – 10 zł otrzymuje się za założenie konta, 250 zł to maksymalny zwrot za transakcje kartą (2%, natomiast za płatności BLIK – 4%), a 240 zł to premia za spełnienie warunków w każdym z kolejnym 5 miesięcy. Szczegóły można przeanalizować w regulaminie promocji.

Samo „ekonto” nie należy jednak do najtańszych rachunków – jednak jeśli w ciągu miesiąca otrzymujemy łącznie przynajmniej 1000 zł na konto i dokonujemy 5 transakcji kartą, jest to świetna oferta. Warto jednak pamiętać, iż do promocji można przystąpić tylko do końca maja (wówczas najpóźniej trzeba uruchomić ekonto).

Raiffeisen: oprocentowanie + ubezpieczenia

Inne popularne konto – „wymarzone„, wciąż jest oprocentowane, a dodatkowo klient otrzymuje w ramach posiadania karty debetowej (3 zł miesięcznie) ubezpieczenia. Obejmują one pomoc medyczną, pomoc domową, pomoc drogową (więcej informacji). Wspomniana prowizja jest w zasadzie jedyna istotną opłatą – wiele operacji jest bezwarunkowo darmowych, co sprawia że rachunek można zdecydowanie polecić.

Oczywiście zakładając konto w banku warto sprawdzać bieżące promocje, ale przede wszystkim kierować się naszymi wymaganiami – jeśli dana oferta banku je spełnia, wówczas jest duże prawdopodobieństwo że będziemy usatysfakcjonowani z dokonanego wyboru.

Materiał opracowany przez stronę poświęconą tematowi kont – kontomania.pl

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Sławek pisze:

    Polecam MBank. Jeden z najlepszych obecnie banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *