Własna knajpka i warsztaty kulinarne

Kulinaria stały się jednym z tematów obecnych w mediach. Popularność programów, w których zadaniem uczestników jest ugotowanie najlepszego dania, wciąż rośnie. Konkursy kulinarne są organizowane na całym świecie. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się spróbować swoich sił jako szef kuchni. Niektóre restauracje czy knajpki urozmaicają swoją ofertę i oferują warsztaty kulinarne dla dorosłych lub dzieci. Takich lokali nie ma wiele, dlatego połączenie restauracji z nauką może okazać się znakomitym pomysłem na biznes.

Samo otwarcie restauracji to duże koszty. Wymagają zazwyczaj dofinansowania z funduszy unijnych lub zaciągnięcia sporego kredytu. Przygotowanie lokalu pod kątem higienicznym, technicznym i estetycznym to wydatki, z jakimi trudno sobie poradzić bez zastrzyku gotówki. Ponadto niezbędna jest inwestycja w reklamę, stronę internetową, akcje promocyjne. Dobry pomysł na lokal gastronomiczny pozwala jednak na powolne zwracanie się kosztów.

Jedną z opcji są warsztaty dla dorosłych. Inną propozycją jest nauka gotowania dla dzieci. Prowadzą ją często lokale, w których przestrzeń zorganizowana jest tak, aby mogły czuć się tu swobodnie mamy z dziećmi. Zwykle dostępne są drabinki i przybory do rysowania, co umila czas najmłodszym. Dodatkową atrakcją są warsztaty kulinarne. Ogromnym plusem takiej restauracji jest fakt, że rodzice mogą zająć się sobą, podczas gdy dziecko bierze udział w warsztatach. W tym celu warto zatrudnić osobę z wykształceniem pedagogicznym lub doświadczoną nianię. 

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *