Domki drewniane całoroczne projekty

Projekty domów z bali są atrakcyjne pod wieloma względami. Przemawia przede wszystkim innowacyjny design, szybkie wykonanie, atrakcyjna cena oraz sam materiał czyli drewno. Podstawowy budulec tych domów jest ekologiczny dla środowiska, a jednocześnie bardzo wytrzymały. To wszystko sprawia, że wielu klientów interesuje się taką formą budynków mieszkalnych. Czas budowy domu z gotowych bali trwa około miesiąca. Ale wcześniej należy przygotować bale pod wymiar danego projektu to około dwóch miesięcy. Dodatkowo przyszły właściciel musi załatwić wszelkie pozwolenia, niezbędne formalności. Ogólnie czas prac wykończeniowych i oddanie domu do użytku to 6 miesięcy.
Firmy budowlane same zajmują się obróbką materiału lub pozyskują drewno z tartaków. Drugi wariant jest przeznaczony dla mniejszych zakładów. W ten sposób unika się zamieszania na placu budowy oraz odpadów produkcyjnych, ponieważ tartak przygotowuje wymierzone bele wg określonych projektów. W konstrukcjach drewnianych najczęściej wykorzystuje się świerk, sosnę, modrzew, jodłę. Na wstępie należy drewno okorować, a potem zaimpregnować. Impregnat wprowadza się na głębokość 8 ? 20 mm, ma zabezpieczyć budulec przed wilgocią, grzybami, owadami. Czasami stosuje się także impregnaty chroniące przed ogniem. Samą konserwację należy przeprowadzać co 10 lat.
Klienci mieszkają w drewnianych domach w ciągu całego roku, ale zdarza się że traktuję je jako domki letniskowe lub sezonowe. Najczęściej powierzchnia domów to 120 ? 150 m? w zależności od projektu. Przyszli właściciele mają także możliwość modyfikacji gotowych schematów wg własnych pomysłów. Koszt jednego metra kwadratowego domu o powierzchni 150 m? to 1,2 ? 3,4 tys. zł.
Przystąpienie do franczyzy wiąże się z wydatkiem około 15 tys. zł. Przyszli współpracownicy biorą udział w szkoleniach związanych z prowadzeniem firmy oraz poznają szczegółową ofertę sieci. Wymogiem jest lokalizacja w centrum miasta  oraz duża witryna sklepowa. Pobierana jest również opłata wstępna w wysokości 8 tys. zł, nie ma za to opłaty miesięcznej oraz marketingowej. Sama promocja firmy zależy od inwencji franczyzobiorcy po wcześniejszych konsultacjach z właścicielami marki. Partner biznesowy powinien wykazywać się zdolnościami interpersonalnymi, przedstawiać ciekawe oferty klientom, nadzorować proces inwestycyjny od nabycia projektu, aż do zamieszkania przez właściciela. Podstawą jest znajomość zalet drewnianych domów oraz umiejętność ich zaprezentowania przed klientami.

Rate this post


Czytelnicy szukali również:

  • domy z bali

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Paweł pisze:

    Jestem studentem leśnictwa , jestem zainteresowany tematyką , budownictwa z drewna .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *