Kantor internetowy dla firmy

Osoby spłacające kredyty zaciągnięte w obcej walucie, a także wymieniające pewne kwoty w związku z wyjazdami zagranicznymi coraz częściej korzystają z kantorów internetowych. Do tej formy wymiany walut przekonało się także wiele firm i przedsiębiorców prowadzących interesy nie tylko Europie, ale także na całym świecie. Na co zwrócić uwagę, wybierając kantor dla firmy?

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy wystrzegać się podmiotów, których nie można zweryfikować. Brak informacji o firmie, która jest właścicielem i zarządza danym kantorem, powinien był sygnałem ostrzegawczym. Gdy podmiotem obsługującym kantor jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjna lub komandytowa, można ją znaleźć na stronie Krajowego Rejestru Sądowego. Jeśli właścicielem jest osoba prywatna, powinna figurować na stronie Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Zdecydowanie najbezpieczniejszy będzie wybór kantoru działającego już kilka lat na rynku.

Wszystkie kantory, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, muszą przestrzegać obowiązujących przepisów, m.in. Ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo dewizowe. Podmioty te podlegają instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych. Jedną z nich jest Generalny Inspektor Informacji Finansowej, który w razie jakichkolwiek wątpliwości pomoże uzyskać informacje o danej firmie.

O wiarygodności kantoru internetowego świadczą także różnego typu certyfikaty wystawiane przez instytucje rynkowe. Aby uzyskać taki certyfikat, firma musi spełnić wiele często bardzo wygórowanych warunków. Dla pewności warto wybierać właśnie takie kantory.

Wybór kantoru

W Internecie znajduje się obecnie wiele kantorów świadczących usługi wymiany walut online. Znajdzie się tam zarówno portale należące do dużych grup finansowych, jak i mniejsze podmioty. Jednym z czołowych liderów e-kantorów w Polsce jest Fritz Exchange.

To, co wyróżnia internetowy kantor Fritz Exchange spośród innych, podobnych podmiotów, jest wysokość spreadów. W porównaniu z bankami i działającą w Internecie konkurencją są one nawet o kilkadziesiąt groszy niższe. Spready mają ogromne znaczenie, zwłaszcza przy wyższych wymienianych kwotach i regularnych transakcjach. Im niższa jest wysokość spreadów, tym większe są oszczędności dla firmy. Kolejną bardzo ważną zaletą kantoru Fritz Exchange jest szybkość realizowania transakcji. W tym kantorze aż 90% zleceń zajmuje tylko 15 minut. To ogromna oszczędność czasu, szczególnie dla przedsiębiorców.

W przypadku działania kantorów online bardzo ważna jest również profesjonalny nadzór specjalistów. Bezpieczeństwem, rzetelną obsługą i dostarczaniem najnowszych informacji w kantorze Fritz Exchange zajmują się wykwalifikowani dealerzy walutowi oraz doradcy ds. rynków finansowych. Do dyspozycji klientów jest także Biuro Obsługi, które opowiada na pytania i udziela pomocy przy przeprowadzaniu transakcji i udziela innego niezbędnego wsparcia.

Wybór kantoru internetowego jest niezmiernie ważny w przypadku jednorazowych i regularnych wymian walut. Koniecznie musi być to podmiot gwarantujący bezpieczeństwo, sprawną obsługę i korzystne ceny. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm, kantor Fritz Exchange dla klientów biznesowych, którzy cyklicznie wymieniają waluty, przygotował atrakcyjną ofertę. W przypadku gdy transakcje osiągają 10 tysięcy euro, istnieje możliwość negocjowania cen kursów. Taka oferta z pewnością zainteresuje wielu przedsiębiorców prowadzących interesy na terenie całego świata.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *