Jak działają szybkie przelewy?

Chcesz szybko przelać pieniądze do odbiorcy, który ma konto w innym banku? W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z szybkich przelewów, które oferowane są przez operatorów płatności internetowych. Na czym to polega?

Zwykłe przelewy bankowe księgowane są zgodnie ze sesjami Elixir. Gdy wykonujemy przelew do innego banku, wtedy najczęściej dochodzi on na drugi dzień lub tego samego dnia, gdy wykonaliśmy go wcześnie rano. Przelewy nie są księgowane w weekendy. Gdy nadawca i odbiorca mają konta w tym samym banku, wtedy przelew będzie zaksięgowany automatycznie.

Czym jest szybki przelew?

Alternatywnym wyborem są szybkie przelewy, na przykład obsługiwane przez operatora bm.pl. W tym przypadku pieniądze przesyłane są nieco inaczej. Gdy wykonujemy przelew na wskazane konto odbiorcy, najpierw pieniądze trafiają na konto operatora, czyli w tym przypadku bm.pl, a następnie z konta operatora przekazywane są one do odbiorcy, który ma ją na koncie w ciągu kilku lub kilkunaste minut. Przelewy tego rodzaju są zautomatyzowane, więc możemy korzystać z nich przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku.

Przelewy ekspresowe

Gdy chcemy przekazać komuś pieniądze od razu, w takim przypadku powinniśmy sprawdzić, czy nasz bank oferuje możliwość wykonania przelewu ekspresowego. Są to przelewy, które odbywają się innym systemem niż Elixir, dlatego mogą być przekazane do odbiorcy szybciej. Przelewy ekspresowe możemy wykonać do kwoty 5 000 złotych i księgowane są one zwykle w 15 minut. Mogą być też dodatkowo płatne ? zwykle to koszt 5 złotych niezależnie od wysokości przelewu.

Przelewy przez systemy płatności

Do wykonania szybkiego przelewu możemy wykorzystać również wspomniany system udostępniany przez operatora bm.pl. Wtedy musimy wejść na stronę bm.pl i wpisać dane do przelewu, a potem zatwierdzić je. Wobec tego nie musimy wtedy czekać na przelew, a jego cena często jest też znacznie niższa niż w bankach. Gdy wobec tego liczymy na szybkość, bezpieczeństwo i dodatkowo niską cenę przelewu ekspresowego, to propozycja warta uwagi.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *