Windsurfing wspaniały sport

Windsurfing jest wspaniałym sportem, który może być bezpieczny, jeśli tylko będziemy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Jak się zatem przygotować do surfowania, aby nasze ciało nie było narażone na kontuzje? Pod spodem kilka praktycznych rad.

Po pierwsze rozgrzewka ?

Najważniejszą kwestią jest oczywiście rozgrzewka. Wiele osób zapomina o tym, że windsurfing jest sportem wymagającym, stąd też tak jak w przypadku innych dyscyplin musimy przygotować ciało do wysiłku fizycznego. Skutkiem braku właściwej rozgrzewki jest szybkie zmęczenie, przeciążenie i co za tym idzie kontuzje. Jeśli więc nie chcesz zakończyć swojej przygody z deską zbyt szybko – nie zapominaj o rozgrzaniu ciała. Wystarczy zaledwie 5-10 minut solidnego przygotowania, aby zminimalizować ryzyko urazów. Powinieneś wykonać po kilka ćwiczeń na kończyny górne, dolne oraz grzbiet. Nie zapominaj też o ćwiczeniach rozciągających ? tutaj ważne są nadgarstki, które będą wystawione na ciężką próbę. Wykonując kilka prostych ćwiczeń podniesiesz również temperaturę swojego ciała i tym samym przygotujesz je do wzmożonej aktywności.

Ważne płyny ?

Wizja dnia spędzonego na desce często sprawia, że zapominamy o przygotowaniu naszego organizmu na to, co go czeka. Zjadamy więc szybkie śniadanie (lub nie) i biegniemy na spotkanie z wiatrem. Tymczasem nie tędy droga! Pamiętaj, że wysiłek fizyczny powoduje dużą utratę wody ? z jednej strony pocisz się, a z drugiej jesteś też wystawiony na ekspozycję słoneczną. Niedostateczna ilość przyjętych płynów przed i w trakcie długiego pływaniem przekłada się zatem na wycieńczenie organizmu. Pamiętaj, że musi on mieć z czego czerpać – nie możesz więc dopuścić do sytuacji, kiedy będzie działał wyłącznie na rezerwach. Poza tym wraz z wodą z naszego ciała ?uciekają? też ważne minerały i substancje odżywcze, takie jak potas, wapń, magnez czy sód i witaminy. Jeśli więc nie chcesz doprowadzić do wycieńczenia swojego organizmu, musisz stale uzupełniać poziom płynów. Zabierz ze sobą butelkę niegazowanej wody i kiedy tylko poczujesz pragnienie napij się. Dzięki temu będziesz surfował znacznie dłużej. Powodzenia!

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *