Pomoc przy spłacie zobowiązań

Przy zbyt dużym obciążeniu kredytowym sięgamy po pomoc w postaci kolejnego kredytu ? konsolidacyjnego. Korzysta z niego coraz więcej osób. Bierze się to stąd, że zaczęliśmy kupować na raty. Niemal wszystko możemy kupić na raty. Bardzo często nie przeliczamy naszego zobowiązania i naszych dochodów, więc kolejne produkty kupujemy rozkładając płatność na raty.

Konsolidacja na topie

Nie bez powodu zaczęliśmy interesować się kredytem konsolidacyjnym. Możliwość połączenia wszystkich finansowych zobowiązań w jedno jest bardzo kusząca. Jedną ratą spłacamy wszystkie i w dodatku jest ona niższa niż suma wszystkich rat, które co miesiąc musimy regulować. W ofercie banków możemy spotkać się z dwoma rodzajami takiego kredytu ? z kredytem konsolidacyjnym bez hipoteki i kredytem konsolidacyjnym z hipoteką. Ten pierwszy jest zdecydowanie popularniejszy od drugiego. Częściej klienci wybierają kredyt niezabezpieczony, ponieważ albo nie chcą obciążać hipoteki, albo jest już ona dostatecznie obciążona.

jak splacic zobowiazania

Gotówka lepsza od hipoteki

Pomimo tego, że kredyt hipoteczny jest tańszy, to zazwyczaj klienci wybierają kredyt konsolidacyjny bez hipoteki. Przede wszystkim jest to spowodowane obciążoną hipoteką, ale nie chcemy wybierać tej formy konsolidacji również z innego powodu. Nie chcemy obciążać naszego mieszkania, domu ? nieruchomości, którą posiadamy. Wolimy zapłacić więcej i nie mieć poczucia, że na naszym mieszkaniu spoczywa ?ręka banku?. To także większa mobilizacja i motywacja do szybkiego spłacenia naszego zobowiązania. Poza tym kredyt konsolidacyjny bez hipoteki nie wymaga dodatkowej dokumentacji, dzięki czemu formalności są mniej skomplikowane i cała procedura trwa zdecydowanie krócej.

Na co można przeznaczyć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem na konkretny cel. Tym celem są nasze zobowiązania względem innych banków, czasami też wobec firm pożyczkowych. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki daje możliwość przeznaczenia części pieniędzy na dowolny cel. Jednak, aby tak się stało potrzebujemy wyższej kwoty, o czym warto wcześniej poinformować bank. Trzeba jednak pamiętać o głównym celu takiego kredytu. Trzeba też pamiętać, że kredyt konsolidacyjny nadal jest kredytem, więc to kolejne zobowiązanie.

Kredytowa ostateczność

Z kredytu konsolidacyjnego powinny korzystać osoby, które mają na głowie kilka różnych kredytów i nie pamiętają o ratach lub mają chwilowe problemy z wypłacalnością. Osoby, które nie borykają się z takimi problemami nie powinny zaciągać kredytu konsolidacyjnego bez hipoteki. Pomimo niższej raty i pozornie tańszego rozwiązania, to jeszcze bardziej obciążymy nasz budżet. Kredyt hipoteczny ma na celu rozłożenie obciążenia finansowego na takie, abyśmy mogli je spokojnie spłacać. To jednak kolejny kredyt, więc z naszej kieszeni uciekną kolejne pieniądze. W Polsce kredyt konsolidacyjny jest dość popularny, ponieważ Polacy zaczęli żyć na kredyt. Jeśli na coś nas nie stać, to rozkładamy płatność na raty, które są formą kredytu. Gdy takie raty się nawarstwią potrzebujemy czegoś, co nas odciąży, czyli kredytu konsolidacyjnego

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *