Wykorzystanie ekranów multimedialnych w hotelu

Nowoczesny hotel dziś to już nie tylko wygodne łóżko, elegancko przygotowane pokoje, które dają poczucie komfortu i luksusu, sprawna, ale dyskretna obsługa oraz restauracja oferująca sezonowe i różnorodne posiłki. Duża konkurencja zmusza do szukania nowych rozwiązań, które zaskoczą gości, pozostawia pozytywne wrażenia i skłonią ich do powrotu a także polecania naszego hotelu znajomym.

Instalowanie ekranów multimedialnych

Dostępne ekrany multimedialne można instalować z równą pewnością ich pozytywnego działania na zewnątrz, na przykład przed hotelem, albo we wnętrzu, przy wejściu, w salonie dla gości. Rezerwacji miejsc hotelowych zwykle dokonuje się obecnie przez Internet, ale nie można zapominać o tych, których oczekiwania są krytyczne i sami wolą przekonać się, w jakim miejscu przyjdzie im spędzić kilka dni podczas urlopu lub służbowego wyjazdu. Dla tego typu wymagających gości warto przygotować atrakcyjną ofertę, z którą mogą się zapoznać na ekranach reklamowych. Dostęp do nich musi być zatem szczególnie przemyślany w taki sposób, aby gość miał bezpośredni kontakt z ekranem, gdy tylko zbliży się do hotelu lub przekroczy jego próg.


Zawartość reklamy przy użyciu ekranów multimedialnych

Ekrany warto wykorzystać jako pierwszą informację o samym hotelu. Można pochwalić się tradycją lub znanymi osobami, które w hotelu się zatrzymały. Oczywiście najważniejsze są pokoje, ich liczba, umiejscowienie na kolejnych piętrach, widok, dostęp do garażu, atrakcji hotelowych typu siłownia, spa, bar. Zamiast bezpośrednio pokazywać pokoje, należy się chwalić nimi, pokazując ich wnętrza jako obrazy lub krótkie klipy.

Aby reklama była pełna, prócz samego hotelu, można, a nawet trzeba, przygotować informację o najbliższej okolicy, co warto zobaczyć i jak się tam dostać. Taki sposób prezentacji miasta lub okolicy, z jej szlakami turystycznymi są niezwykle ważną i atrakcyjną pomocą dla gości, którzy chcą sobie zorganizować wypoczynek. 

Korzyści z instalacji ekranów multimedialnych są wielorakie, a ich funkcjonalność podkreślają obie strony: goście i obsługa. 

Goście zwykle doceniają nowoczesne rozwiązania a w wypadku monitorów to, że sami mogą decydować, co wybiorą z oferty hotelu bez ciągłego dopytywania się pracowników. Ci natomiast podkreślają, że goście zwykle po obejrzeniu reklam przychodzą do nich z konkretnymi pytaniami i decyzjami. Często bowiem obraz, który jest systemem znaków zrozumiałym dla wszystkich i ponad barierami językowymi, jest łatwiej dostępny i jasny, co ułatwia późniejsze nawiązanie kontaktów.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *