Nowoczesne stoły drewniane – najnowsze trendy w meblarstwie

Nowoczesne stoły drewniane odbiegają zdecydowanie formą od klasycznej wizji tego popularnego mebla, który znamy od wieków. Pojawiają się coraz to nowsze modele, materiały, sposoby obróbki i wykończenia. Wszystko podąża za trendami panującymi w świecie wnętrz, designu, nowoczesnej architektury. Aranżacje, które opracowują wprawni architekci nie lubią nudy i powtarzalności. Profesjonaliści bardzo chętnie sięgają po niepowtarzalne, niespotykane dotąd rozwiązania. Dzięki ich pracy wnętrza przepełnione są oryginalnością, wyjątkowym stylem. Są po prostu piękne. Aby spełnić oczekiwania architektów i oczywiście w efekcie ich klientów, producenci mebli wciąż pracują nad kolejnymi modelami mebli. Nowoczesne stoły drewniane przybierają ciekawe formy, które są odpowiedzią na trendy wnętrzarskie. W artykule chciałbym Ci przedstawić najmodniejsze ostatnio produkty, które możesz wykorzystać w aranżacji swojego domu. Pokażę Ci nowoczesne stoły drewniane, które zdecydowanie wyróżniają się pośród wielu innych produktów. Cieszą się popularnością i jednocześnie zaskakują swoim wyjątkowym designem. Podzieliłem je na kilka grup, wśród których znajdziesz różne materiały i sposoby obróbki drewna.

Stół z drewna dębowego

Pierwsza pozycja to produkt, bez którego nowoczesne stoły drewniane nie byłyby wiarygodnym zestawieniem. Stół z drewna dębowego, bo o nim mowa, jest chyba najbardziej charakterystycznym i uwielbianym w Polsce meblem.

Dąb, nie bez powodu, jest uznawany za surowiec wyjątkowy. Te wiekowe drzewa dostarczają nam materiału, który po odpowiedniej obróbce jest niezwykle twardy i trwały. Stoły produkowane z drewna dębowego wyróżniają się pięknym designem i jakością, która przetrwa wiele lat w domowych warunkach.

Drewno dębowe jest dość ciemnym gatunkiem. Piękne usłojenie i kolorystyka sprawia, że nie można przejść obojętnie obok stołu dębowego. Charakterystycznym elementem są jasne, pojawiające się w różnych miejscach cętki, które układając się w poprzek słojów burzą pewną harmonię. Jedno jest pewne – produkty dębowe nigdy nie będą nudne i powtarzalne jak płyta meblowa.

Wraz z rosnącą popularnością drewna dębowego, do wnętrz wdziera się jakość, której na próżno szukać w meblach sosnowych, czy odpowiednikach z płyt wiórowych.

Stół z drewna egzotycznego

Kolejnym produktem, który warto rozważyć projektując wyjątkową aranżację jest stół z drewna egzotycznego. Gatunki, które wyróżniają się ciekawą kolorystyką i designem to na pewno orzech amerykański, merbau lub palisander.

Meble produkowane z egzotyków są wciąż droższe od odpowiedników z naszych rodzimych gatunków. Nie ma się jednak czemu dziwić, w końcu materiał sprowadzany jest z odległych zakątków świata, co generuje dodatkowe koszty.

Cena niesie jednak za sobą również jakość. Materiał pozyskiwany z drzew egzotycznych jest bardzo twardy i odporny na zniszczenie. Nowoczesne stoły drewniane, które z niego powstają, to produkty o bardzo dobrej jakości, które w domowych warunkach przetrwają długie lata.

Warto również zwrócić uwagę na niepowtarzalny design. Dla przykładu orzech amerykański ma piękną, ciemnobrązową barwę twardzieli, czyli części znajdującej się wewnątrz przekroju drzewa. Zewnętrzna część jest jasna, niemalże biała, oddzielona wyraźną granicą.

Taka kolorystyka zapewnia wyjątkowy styl meblom produkowanym z orzecha amerykańskiego. Styl, który jest poszukiwany w nowoczesnych wnętrzach.

Stół drewniany industrialny

Odchodząc nieco od tematu materiałów, przedstawię Ci teraz model stołu, który w ostatnich latach przebija swoją popularnością konkurencję. Będzie to stół industrialny, którego fenomen jest kontynuacją rosnącej mody na styl loftowy.

Wnętrza industrialne są zdecydowanym hitem wnętrzarskim, który zawładnął światem designu. Surowe, zimne przestrzenie wypełnione betonem, stalą i szarą, chłodną kolorystyką to absolutny przebój w nowoczesnych aranżacjach.

Doskonale w ten klimat wpisuje się stół industrialny, który zbudowany jest najczęściej z dwóch materiałów. Metal, z którego produkowane są ciekawe, nietypowe podstawy i drewniany blat. Takie kontrastujące ze sobą połączenie daje niesamowity efekt końcowy.

Stal komponuje się z zimną aranżacją, a drewno wprowadza nieco cieplejszego, przyjemnego wyglądu. Warto z tego skorzystać, żeby zbytnio nie przesadzić ze stylem loftowym i ocieplić wnętrze.

Nowoczesne stoły drewniane z żywicą

Ostatni produkt, który chcę Ci przedstawić to stół drewniany z żywicą epoksydową. Może zdarzyło Ci się już kiedyś spotkać z nim gdzieś w Internecie.

Żywica jest absolutnym przebojem, dzięki któremu można wyczarować z drewna niespotykane dotąd meble. Stoły produkowane z jej wykorzystaniem to zawsze wyjątkowe rękodzieła. Pozwala na użycie drewna zniszczonego, o nieregularnych kształtach, spękanego, naturalnego.

Żywica służy do wypełnienia ubytków, niedoskonałości. Zabarwiona na odpowiedni kolor podkreśla wszystkie wady materiału. Jednocześnie pokazuje drewno w jego naturalnej, nie zawsze idealnej formie.

Jeżeli szukasz produktu naprawdę wyjątkowego, niepowtarzalnego, który będzie przysłowiową „kropką nad i” w Twojej nowoczesnej aranżacji, stół drewniany z żywicą epoksydową może być spełnieniem Twoich marzeń.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem stołów Drewno i Forma.

https://drewnoiforma.pl/stol-drewniany

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *