Jaki napęd do rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne z roku na rok zyskują na popularności. Są one dopełnieniem nowoczesnego domu, zarówno zimą, jak i latem. Korzyści z ich posiadania jest bardzo wiele. Chronią posesję przed włamaniem, niekorzystną pogodą czy ciekawskim okiem przechodnia. Sprawdzają się jako skuteczne izolatory termiczne oraz zapewniają ciszę i spokój. Na rynku pojawia się coraz więcej propozycji rolet zewnętrznych, napędzanych na różne sposoby. Jaki napęd do rolet zewnętrznych wybrać? Który napęd sprawdzi się najlepiej? Artykuł odpowie na te i inne pytania.

Napęd przewodowy do rolety zewnętrznej

Ręczne sterowanie rolet powoli odchodzi w niepamięć. Do niedawna trudno było sobie wyobrazić inny sposób regulacji, niż linka lub korba. Chęć ułatwienia życia użytkowników rolet, popchnęła producentów do nowych, wygodnych rozwiązań. Napęd w postaci instalacji elektrycznej jest aktualnie powszechnie znany i stosowany na masową skalę. Jednym ze sposobów napędzania rolety zewnętrznej jest napęd przewodowy, inaczej zwany kablowym. Na czym polega jego działanie? Sterowanie roletą jest banalnie proste. Wykonuje się je przy pomocy przełączników, zamieszczonych na sąsiadującej ścianie. Przypominają one te, których używamy do włączania światła. Jeden przełącznik jest dedykowany jednej rolecie, nie możliwe jest więc podłączenie kilku przełączników pod jeden silnik do rolet zewnętrznych. Napęd kablowy często zaopatrzony jest w dodatkowe udogodnienia. Wśród nich wyróżnia się: detekcję przeszkód czy możliwość awaryjnego otwierania. Istnieją dwa rodzaje przełączników – taki, który należy przytrzymać oraz taki, który wystarczy przełączyć. Rolety sterowane napędem przewodowym są bardzo proste, intuicyjne w użyciu. Rolety z napędem przewodowym są propozycją ekonomiczną, atrakcyjną cenowo.

Rolety zewnętrzne sterowane radiowo

Silniki sterowane radiowo w roletach zewnętrznych dają ogromny komfort użytkowania. W tym przypadku możliwe jest zdalne sterowanie roletami, z wybranego miejsca w budynku, za pomocą pilota. Rozwiązanie umożliwia serowanie pojedynczą roletą, jak i grupą rolet. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, proste w obsłudze. Szczególnie ważne, aby rolety sterowane pilotem mogły posługiwać się detekcją przeszkód. Wówczas bez problemu otworzysz lub zamkniesz rolety bez obaw o potencjalne zniszczenia. Roleta zatrzyma się, jeśli na jej drodze pojawi się przeszkoda. Silniki sterowane radiowo są bardziej kosztowne od napędów przewodowych. Nie sposób jednak porównywać komfortu obu rozwiązań. Możliwość regulacji rolety zewnętrznej z każdego miejsca w domu pozwoli Państwu zaoszczędzić czas i energię.

Jaki napęd do rolet zewnętrznych?

Decyzja, jaki napęd do rolety zewnętrznej wybrać w dużej mierze zależy od Państwa osobistych oczekiwań. Rolety w obu przypadkach będą spełniały takie same funkcje. Wybór nie jest więc tak wymagający, ponieważ sama roleta jest tak samo wartościowa. Kryterium, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze, będzie częstotliwość użytkowania. Jeśli rolety będą wykorzystywane regularnie, warto zainwestować w radiowy silnik do rolety zewnętrznej. Dzięki temu sterowanie roletą odbywa się w łatwy i szybki sposób. Jeśli natomiast rolety mają za zadanie odstraszać intruzów podczas sporadycznych okoliczności, warto wybrać bardziej ekonomiczną wersję rolet z silnikiem przewodowym. Pomoc w wyborze oferują specjaliści na: https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne. Zakup rolet to inwestycja na długie lata. Warto zasięgnąć rady ekspertów, aby nie żałować decyzji.

5/5 - (1 vote)


Czytelnicy szukali również:

  • https://superbiznes eu/budownictwo/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *