Pieczenie ciasta z mięsem przez samych klientów

Właścicielka sklepu mięsnego Measures Butchers z Brampton w Anglii poprosiła swoich klientów o pomoc w utrzymaniu swojej działalności. Christine Baughen, właścicielka sklepu funkcjonującego na rynku od 38 lat, poprosiła klientów o to, aby kupowali surowe ciasta z mięsnym nadzieniem i samodzielnie piekli je w domu. Taka decyzja była konieczna ze względu na drastyczne wzrosty ceny prądu, które obciążyły budżet firmy.

Właścicielka potwierdza, że prośba spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony klientów i faktycznie sprzedaje więcej ciast niż wcześniej. Dzięki temu, rachunki za prąd spadły o jedną trzecią. Właścicielka twierdzi, że dzięki tej decyzji firma powraca do stanu sprzed kryzysu.

Ciasta z mięsnym nadzieniem są wypiekane w dwóch elektrycznych piecach, a gotowe produkty są umieszczane w schładzarce i dostępne w sklepie w cenach od 3,25 do 7,50 funtów. Właścicielka sklepu jest zadowolona z reakcji swoich klientów i cieszy się z powodzenia swojej nietypowej prośby.

Historia firmy Brampton

Firma Brampton jest własnością Petera i Christine Baughen, którzy przejęli ją w 1984 roku, poświęcając wszystko, co posiadali, aby zdobyć fundusze. Sklep, wcześniej znany jako Miary Rzeźnicze, był już wtedy uznanym i cenionym miejscem, dlatego Baughenowie zdecydowali się zachować jego nazwę. W 1985 roku Peter zdobył pierwsze miejsce w sekcji London & Home Counties w konkursie Meat Masters Competition, co pozytywnie wpłynęło na rozwój biznesu i pozwoliło na rozszerzenie asortymentu produktów. Wkrótce pojawiły się ciasta, które szybko zyskały popularność i uznanie. Obecnie firma oferuje jedne z najlepszych ciast i steków w kraju, a Peter i Christine nieustannie zdobywają nagrody i wyróżnienia za swoje produkty.

źródło: https://www.measuresbutchers.co.uk/

Zwiększenie cen energii mocno wpłynęło na budżet firmy Measures Butchers. Jak powiedziała Baughen w rozmowie z BBC, rachunki wzrosły z 898 funtów miesięcznie do 4220 funtów.

Produkcja ciast z mięsnym farszem jest wykonywana w dwóch ciągle działających piecach elektrycznych, pracujących przez 9 godzin bez przerwy. Gotowe produkty są przechowywane w chłodni, a następnie dostarczane do sprzedaży na półkach sklepowych.

Zmniejszenie rachunków o 1/3

Decyzja właścicielki Measures Butchers nie tylko nie odstraszyła klientów, ale wręcz przeciwnie – jak zgłasza BBC, wzrosło zainteresowanie ciastami z mięsnym nadzieniem. – W rzeczywistości sprzedaję ich więcej – potwierdza przedsiębiorcza właścicielka.

Jak wyjaśnia, dzięki temu rozwiązaniu płaci teraz rachunki niższe o jedną trzecią. Zdaniem właścicielki firmy, wraca do poziomu sprzed wybuchu kryzysu.

Pomysł na biznes to jedno, jego realizacja to drugie. Poznaj sprawdzone techniki zarządzania, marketingu i sprzedaży na na blogu dla menedżerów Mickeys.pl .

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *