Sejf – na rzeczy cenne i bezcenne

Sejf może kojarzyć się z filmowymi scenami napadów na bank lub mafijnych porachunków. Wielu osobom wydaje się, że sejf to pancerna skrzynia na bogactwa w posiadłości milionera. Ale nowoczesne skrytki mają inny wygląd i przeznaczenie. Sejf w domu to nie jest fanaberia. Sejf w biurze – to absolutna konieczność.

Zabezpiecz swoją firmę

Każde przedsiębiorstwo powinno rozważyć zainstalowanie w swoim biurze sejfu. Nowe modele nie potrzebują wykuwania wielkiej dziury w ścianie. Ich montaż jest naprawdę prosty i dyskretny.

Wrażliwe dane

Pierwszym powodem, dla którego warto zainstalować sejf jest zabezpieczenie dokumentów kluczowych do funkcjonowania firmy. Nie tylko wielkie koncerny muszą chronić wrażliwe dane. Każdy przedsiębiorca ma takie papiery, których wolałby nikomu nie pokazywać, a tym bardziej zgubić. Kto ma dostęp do firmowego sejfu? To zależy tylko od właściciela. Nie można zapomnieć o tym, że sejf gwarantuje nie tylko zachowanie tajemnicy. Trzymanie  dokumentów w sejfie to przede wszystkim ochrona przed kradzieżą i zniszczeniem (np. w trakcie pożaru).

Środki finansowe

Przechowywanie pieniędzy – to chyba jeszcze większa zaleta posiada sejfu w siedzibie firmy. W dzisiejszych czasach nie obraca się wielkimi kwotami w gotówce. Ale papiery wartościowe, cenne faktury czy dowody płatności mają nie mniejszą wartość. Sejf na pieniądze powinien znaleźć się w każdym, nawet najmniejszym przedsiębiorstwie. Tym bardziej, że na rynku dostępne są także bardzo małe skrytki. Niektóre są montowane do ściany, do podłogi, do odpowiedniej szafy metalowej. A najmniejsze – kasetki – są przenośne i można je otwierać kluczem. Takie rozwiązanie przyda się wszędzie tam, gdzie nie ma kasy fiskalnej z szufladą na bilon i banknoty. Kasetki są na tyle wygodne, że w biurze można ich zainstalować więcej niż jedną. Oprócz zabezpieczenia przed kradzieżą przez osoby z zewnątrz, dają możliwość monitoringu uczciwości pracowników.

Sejf domowy

Różnorodność sejfów sprawia, że do każdego domu czy mieszkania można znaleźć odpowiedni model. Być może nie jest to niezbędne, ale na pewno ma wiele zalet i ułatwi życie. Każda rodzina posiada ważne dokumenty. Sejf to nie tylko bezpieczeństwo, ale także łatwość odnalezienia kluczowych papierów, bez przetrząsania szuflad. Akty notarialne, akty własności, testamenty – to tylko kilka przykładów dokumentów, których kradzież czy zgubienie mogło by być tragiczne w skutkach. 

Sejf domowy to przede wszystkim zabezpieczenie kosztowności. Złota, biżuterii z drogimi kamieniami, wyjątkowych woluminów, drogich zegarków i wszystkich innych cennych przedmiotów. A także tych bezcennych rodzinnych pamiątek. W tym przypadku chodzi nie tylko o uniknięcie kradzieży, ale zabezpieczenie przed zniszczeniem. Nie tylko w skutek nieszczęśliwych wypadków, ale także przez niewinne dziecięce zabawy. 

Sejf w firmie i w domu to same korzyści. Odpowiednio dobrany i mądrze zainstalowany jest dyskretny i wygodny w obsłudze. W dobrej firmie niewielka skrytka nie kosztuje wiele. A inwestycja w spokój rodziny lub zabezpieczenie firmy to nie są źle wydane pieniądze.

Artykuł powstał dzięki współpracy z sejfexpert.pl – sklepem internetowym oferującym sejfy do domu, biura i urzędów.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *