Jak tanio wydrukować katalogi?

Wyroby poligraficzne, takie jak wizytówki, katalogi czy wszelkiego rodzaju foldery są jedną z najbardziej podstawowych form promocji swojej działalności. Ponieważ druk katalogów jest stosunkowo tani i dość prosty, jest stosowany zarówno przez małe firmy usługowe, jak i przez ogromne korporacje. Jest to bardzo popularna i klasyczna forma dotarcia do odbiorcy i wypromowania swojego biznesu. Aktualne możliwości dają sporo opcji, jak można w relatywnie łatwy sposób zaopatrzyć się w katalogi promujące firmę lub produkt.

Co potrzeba, aby przeprowadzić druk katalogów?

Chcąc wydrukować dowolny materiał poligraficzny tego rodzaju, najpierw należy przygotować projekt graficzny. Można to zrobić na własną rękę, jednak przeważnie nie będzie to wykonane estetycznie, przez co nie będzie również wyglądać profesjonalnie. Warto zlecić ten etap jakiemuś grafikowi, którego z łatwością można znaleźć na jednym z wielu portali ogłoszeniowych dla grafików. Profesjonalny grafik będzie potrafić przygotować estetyczny folder, jak również przekonwertuje plik do takiego formatu, jakiego oczekuje drukarnia. Mając już gotowy projekt, należy znaleźć odpowiednią drukarnię. 

Gdzie można wydrukować katalogi?

Druk katalogów można przeprowadzić w dwóch wariantach. Jedna z opcji jest adekwatna do możliwości, jakie dają nam dzisiejsze czasy i bardzo mocno rozwinięte technologie informacyjne, które pozwalają na ułatwienie wielu rzeczy i zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Oto przykłady:

  • Klasyczna drukarnia – w klasycznej drukarni można zlecić druk na podstawie dostarczonego projektu. Ofertę takich drukarni można znaleźć przez Internet, a detale zamówienia dogadać telefonicznie lub udać się do drukarni stacjonarnie.
  • Drukarnia internetowa – na rynku pojawiło się sporo drukarni internetowych, które pozwalają na zamówienie dowolnych wyrobów poligraficznych w zautomatyzowany i wygodny sposób zza komputera. Jedyne czym trzeba dysponować to gotowym projektem graficznym, który wysyła się do drukarni za pomocą odpowiedniego systemu, a następnie wybiera się format katalogu, który nas interesuje. Katalogi drukowane są przeważnie w przeciągu dwóch, trzech dni i wysyłane pocztą do klienta.

W jakim formacie wydrukować katalog?

Druk katalogów można przeprowadzić na różnych rodzajach papieru, poczynając od standardowego, aż do śliskiego, estetycznego papieru, takiego z jakiego produkuje się okładki kolorowych czasopism. Można też dowolnie wybierać format katalogu. Wszystko zależy od potrzeb klienta oraz tego, co chce zaprezentować. Najlepiej zainspirować się innymi firmami ze swojej branży, które już posiadają swoje katalogi produktów oraz usług, które oferują. Ostateczna cena katalogu zależy głównie od jakości surowców użytych do produkcji oraz od objętości katalogu. Im większe, jednorazowe zlecenie druku, tym mniejsza będzie jednostkowa cena katalogu.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *