Warto otworzyć agencję fotograficzną?

Skoro posiadasz umiejętności w zakresie realizacji zdjęć, chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym a co najważniejsze zarabiać na swojej pasji to powinieneś rozważyć opcję jaką jest otwarcie agencji fotograficznej. W żadnym wypadku nie trzeba dysponować tutaj wielkim budżetem, wystarczy 20-30 tysięcy złotych jakie przeznaczysz na sprzęt oraz co najważniejsze stworzenie strony internetowej informującej o kimś takim jak ty.

W tym przypadku nie liczy się również atrakcyjne położenie samego lokalu, niejedno studio fotograficzne działa na poddaszu czy piwnicy. Oczywiście w dzisiejszych czasach agencje fotograficzne specjalizują się nie tylko w realizowaniu sesji ślubnych, coraz częściej wykorzystuje się je w innych branżach, jak choćby reklamowej gdzie zainteresowaniem cieszą się zdjęcia produktów czy te wykonane w technologii 3D. Pewnie, że jest to opcja dla osób które potrafią profesjonalnie realizować takie usługi, zwrot takiej inwestycji może zając nawet dwa lata, lecz z czasem profity płynące z tego tytułu mogą być znacznie większe. 

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Anna pisze:

    Oczywiście, że niejedno studio działa na poddaszu czy piwnicy! To trochę jak z próbami zespołu rockowego – każde miejsce jest dobre, trzeba tylko dostosować je odpowiednio do potrzeb. Poza stroną internetową i marketingiem, warto zadbać o procesy sprzedażowe i wsparcie w relacjach z klientami. Od siebie mogę polecić system CRM Kamflex! Zaletą tego systemu jest to, że można gromadzić w nim sporą bazę danych klientów, zapisywać i uzupełniać każde zlecenia, wystawiać umowy w kilka minut i zorganizować sobie świetnie czas, dzięki przejrzystemu terminarzowi. Jasne, że poza systemem operacyjnym istotny jest talent, doświadczenie, dobry sprzęt, ale fotografowie czasem zapominają o tym, że przyda im się też narzędzie do samej organizacji czasu i pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *