Dom inteligentny do wykonania samemu

Inteligentny dom stworzony za sprawą jednego niezwykle nowoczesnego systemu to duże udogodnienie dla wszystkich, którzy nastawiają się na wygodę, oszczędności i bezpieczeństwo. System sterowany komputerem i innymi zrudzeniami multimedialnymi pozwala na wprowadzenie do mieszkania kilku ciekawych funkcji.

Włączanie światła sterowanego ruchem to jedna z nich. Wystarczy wejść do pomieszczenia, aby światło automatycznie się zaświeciło, a także wyjść, by je wyłączyć. Można także sterować światłem przez telefon, wysyłając sms z konkretnym poleceniem. Taki system włącza wentylację w łazience, a także uruchamia inne funkcje. System już na tym etapie wydaje się bardzo inteligentny, choć może być jeszcze bardziej rozbudowany.

Przy tym, kiedy niektóre firmy za jego skonstruowanie życzą sobie około pięciu tysięcy złotych, są i tacy konstruktorzy, którzy nie wliczając w to własnej pracy, potrafią wykonać system za jedynie pięćset złotych.

Jedno jest tu jednak pewne, taki system jest bardzo nowoczesny i funkcjonalny, dlatego też wielu ludzi będzie chciało go mieć w swoich domach.

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *