Dom inteligentny do wykonania samemu

Inteligentny dom stworzony za sprawą jednego niezwykle nowoczesnego systemu to duże udogodnienie dla wszystkich, którzy nastawiają się na wygodę, oszczędności i bezpieczeństwo. System sterowany komputerem i innymi zrudzeniami multimedialnymi pozwala na wprowadzenie do mieszkania kilku ciekawych funkcji.

Włączanie światła sterowanego ruchem to jedna z nich. Wystarczy wejść do pomieszczenia, aby światło automatycznie się zaświeciło, a także wyjść, by je wyłączyć. Można także sterować światłem przez telefon, wysyłając sms z konkretnym poleceniem. Taki system włącza wentylację w łazience, a także uruchamia inne funkcje. System już na tym etapie wydaje się bardzo inteligentny, choć może być jeszcze bardziej rozbudowany.

https://www.youtube.com/watch?v=MEIFZVEd1kQ&channel=Vmrexor

Przy tym, kiedy niektóre firmy za jego skonstruowanie życzą sobie około pięciu tysięcy złotych, są i tacy konstruktorzy, którzy nie wliczając w to własnej pracy, potrafią wykonać system za jedynie pięćset złotych.

Jedno jest tu jednak pewne, taki system jest bardzo nowoczesny i funkcjonalny, dlatego też wielu ludzi będzie chciało go mieć w swoich domach.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *