Opiekunka do dziecka – wymarzona niania

Współcześni rodzice są zapracowani nie mogą opiekować się dziećmi w ciągu dnia. Czasami pomocni są dziadkowie. Dość często jest to uzależnione od dobrych relacji z nimi, mieszkania w tej samej miejscowości oraz ich samopoczucia. Zdarza się, że dzieci nie są przyjmowane do przedszkola, żłobka z racji braku wolnych miejsc. Wtedy rodzice skazani są na opiekunki. Wiele niań ogłasza się w gazetach lokalnych, portalach społecznościowych. Wybór jest duży. Najlepsze są osoby, które posiadają jakieś doświadczenie lub rekomendację od innych rodziców. Wymiana informacji wśród znajomych rodziców jest podobna do marketingu szeptanego. Praca niani nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wymaga poznania opiekunki i dziecka wzajemnie. Zostawianie własnego dziecka obcej osobie wiąże się z zaufaniem ze strony rodziców.
Dochód niani jest nieopodatkowany. Często studentki, które chcą zarobić dodatkowe pieniądze się ogłaszają, emerytki mające wolny czas. Nie ma reguły, ale zawsze są to kobiety. Cennik usług jest uzależniony od wieku dziecka, ilości godzin, miasta. Jest negocjowany przez obie strony. Stawki są różne i zaczynają się od 20 zł za godzinę. Jest to praca dla kobiet, które lubią przebywać z dziećmi, potrafią znaleźć im ciekawe zajęcia oraz zabawy.

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. kinga pisze:

    Sama dorabiałem jako opiekunka. Zajęcie całkiem przyjemne, nawet mogłam trochę zarobić. Kwestia, to trafić na dziecko, bo czasami zdarzają się problemy. Myślę, że to kwestia czasu i można się dopasować do siebie tzn. niania i dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *