Dojazdy nie muszą być drogie

Dojeżdżasz codziennie do pracy oddalonej od miejsca zamieszkania kilkanaście km? Wybierasz się w dłuższą trasę i chętnie zabrałbyś ze sobą kogoś, kto „dorzuci się do paliwa”? A może jesteś pasażerem i szukasz wygodnej możliwości przejazdu na konkretnej trasie?

Serwis www.otodojazd.pl wychodzi naprzeciw twoim potrzebom proponując rozwiązanie wspólnych dojazdów. Polega to na udostępnianiu wolnego miejsca w swoim samochodzie lub korzystaniu z miejsca w aucie innego kierowcy za umówioną wcześniej konkretną kwotę zapłaty.

Serwis w najprostszych słowach jest internetową giełdą ogłoszeń kojarzącą pasażerów z kierowcami.
Jak można zaobserwować na drogach, bardzo często zdarza się, że oprócz kierowcy samochodu, zmierzającego do określonego celu, w pojeździe nie ma nikogo innego. Tak więc, aby do tego samego miejsca dojechały cztery osoby, potrzeba czterech samochodów. Oznacza to, że Polacy preferują wygodę jaką daje podróż samochodem ale jednocześnie zważywszy na ceny paliwa ponoszą spore koszty z tym związane.

naklejka - tańsze dojazdy

Serwis www.otodojazd.pl jest pomysłem zrodzonym z bieżącej potrzeby zminimalizowania kosztów przejazdu, jednocześnie nie ujmując nic z komfortu, jaki daje podróż samochodem.

Kierowca, który wybiera się w trasę i ma wolne miejsca w samochodzie, może bezpłatnie opublikować na stronie www.otodojaz.pl ofertę przejazdu. Zainteresowani pasażerowie kontaktują się bezpośrednio z kierowcą (telefonicznie lub przez e-mail), który jedzie w tym samym kierunku i może ich podwieźć. Wszelkie ustalenia dotyczące wspólnych przejazdów, np. wysokość udziału w kosztach, następują wyłącznie pomiędzy kierowcą a pasażerem.

Aby umówienie się na wspólny przejazd było łatwe i efektywne, serwis daje użytkownikom rewolucyjne funkcjonalności jakim są:

Precyzja ? możliwość dodawania ogłoszeń nie tylko między miastami ale również w obrębie jednego miasta z dokładnością do wybranej ulicy czy nawet nr domu. Sprawdza się to w dużych miastach takich jak Wrocław, gdzie odległość między granicami miasta sięgać może nawet kilkudziesięciu km.

Geolokalizacja – wyszukiwarka uwzględnia przeszukiwaną trasę także wtedy, gdy pokrywa się ona tylko z pewnym odcinkiem trasy zamieszczonej w ogłoszeniu. Pasażer znajdzie więc kierowcę nawet wtedy, gdy ten tylko przejeżdża przez jego miasto, i również kiedy kierowca jedzie dalej niż oczekuje pasażer.

Interfejs ? intuicyjna wyszukiwarka z podpowiadaniem lokalizacji już od pierwszej wprowadzonej litery.

Szybkość – przyjazny użytkownikowi wygląd serwisu wraz z innowacyjną wizualizacją ogłoszeń na mapie, która znacząco ułatwia i przyspiesza przeglądanie ofert.

Monitoring tras ? każde nowo dodane ogłoszenie na zadanej trasie automatycznie trafia do skrzynek mailowych zainteresowanych użytkowników.

Integracja z Facebookiem ? możliwość zamieszczenia własnej oferty przejazdu na tablicy FB.

Jakie jest tego bezpieczeństwo? Dość wysokie. Przede wszystkim wiemy kim są ogłaszające się osoby, bowiem podają swoje dane i numer telefonu. Wyjeżdżając możemy je komuś zostawić. Co więcej, założyciele serwisu niebawem wprowadzą system rezerwacji miejsc oraz rankingu i ocen użytkowników. Zarejestrowani użytkownicy będą mieli możliwość wzajemnego wystawiania sobie ocen i komentarzy np. za punktualność, trzymanie się uprzednich ustaleń, oraz to, jak czuli się w towarzystwie współpasażerów. Im lepsze oceny zbierze dana osoba, tym bardziej jest godna zaufania. W ten sposób powstanie sieć zaufanych kontaktów. W tym roku ? jak zapowiadają twórcy serwisu uruchomiona zostanie specjalna opcja mającą zwiększyć bezpieczeństwo żeńskiej części użytkowników: tzw. przejazdy „Tylko dla Pań?.

otodojazd - dojażdy za niższą cenę

Korzyściom wynikającym ze wspólnych przejazdów jednym autem nie sposób zaprzeczyć:
jadąc na przykład z Wrocławia do Poznania (170 km), kierowca wydaje na paliwo średnio 82 zł (8l/100km). Jeśli zabierze ze sobą 2 osoby, koszty przejazdu zmniejszą się do 27zł! Oznacza to znaczne zmniejszenie wydatków na podróżowanie. Pasażer natomiast, zyskuje na takiej transakcji czas, pieniądze i komfort. Ponadto obie strony mają doskonałą okazję do zawierania nowych ciekawych znajomości i uatrakcyjnienia czasu podróży, przy czym wspólnie przyczyniają się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie liczby samochodów na drogach, co oznacza redukcję zanieczyszczeń, korków i hałasu.

Podsumowując uważamy otodojazd.pl za bardzo ciekawą inicjatywę, która dla pasażera może stać się nie tylko wygodną formą podróżowania ale również alternatywą dla komunikacji publicznej, która nie koniecznie dociera do wszystkich zakątków miasta. Natomiast dla kierowców formą ograniczania wydatków tak bardzo istotną w czasach kiedy ceny paliw osiągają wartość 6zl/litr.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *