Mieszkania do wynajęcia dla studenta

Mieszkania do wynajęcia – Warszawa
Stolica jest największym polskim miastem, a liczba jej mieszkańców znacząco rośnie każdego roku. W dobie kryzysu do Warszawy przybywa wielu ludzi, którzy nie znaleźli pracy w rodzinnych miastach. Do tego poziom zarobków jest tu najwyższy w Polsce. Dynamiczny rozwój stolicy, nowe inwestycje i miejsca pracy pozwolą na długo utrzymać taki stan rzeczy. Ponadto Warszawa jest miastem akademickim, z największą liczbą uczelni wyższych w kraju. Nowi mieszkańcy często nie od razu decydują się na zakup własnego M, zwykle zaraz po przybyciu szukają mieszkań do wynajęcia.

Mieszkania studenckie

Wśród osób poszukujących mieszkań do wynajęcia przeważają studenci. Zwykle jednak interesują ich mieszkania większe, w których może zamieszkać kilka osób by obniżyć osobowe koszty najmu. Studenci zainteresowani są przede wszystkim lokalami znajdującymi się w pobliżu uczelni. Jeśli posiadasz mieszkanie w takiej lokalizacji, z pewnością chętnych do wynajmu nie zabraknie.

Studenci szukają mieszkań przede wszystkim przez Internet. Najpopularniejsze portale, na które zaglądają to Gumtree.pl, Gratka.pl, Domiporta.pl. Warto ogłosić się na stronach skierowanych stricte do studentów: Mieszkania-studenckie.pl, Student.pl, Wspollokator.pl.

Single i młode pary

Kolejną grupą, która przoduje w wynajmie mieszkań w stolicy są single i młode pary. Są to osoby, które zostały w mieście po ukończeniu studiów lub przybyły tu w poszukiwaniu pracy. Wielu z nich nie może sobie jeszcze pozwolić na kupno własnego mieszkania, albo nie jest zdecydowana na stałe osiedlenie się w mieście. Ta grupa najbardziej zainteresowana jest wynajmem mieszkań mniejszych ? jedno i dwupokojowych, w których będą mogli mieszkać sami. Tutaj lokalizacja jest mniej istotna, chociaż największym powodzeniem cieszą się lokale w dzielnicach dobrze skomunikowanych z centrum, z dobrą infrastrukturą, a także dostępem do terenów zielonych i punktów rekreacyjnych.

Ceny najmu w stolicy

Średnia cena mieszkań w stolicy kształtuje się następująco;

mieszkania

do 35 m2 ? 1600 zł,

od 35-50 m2 ? 2200 zł,

od 50-75 m2 ? 2680 zł.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *