Konto osobiste – co warto mieć na uwadze przy wyborze?

Wcześniej czy później przychodzi moment, w którym trzeba założyć pierwsze w życiu konto osobiste w banku. Wiele osób posiada nawet kilka kont. Wybierając konto bankowe dla siebie, powinniśmy wszystko dobrze przemyśleć i dopasować ten produkt do własnych potrzeb. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego? Tego dowiesz się poniżej.

Konto osobiste jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej niezbędne. W wielu przypadkach transakcje, których dokonujemy odbywają się bezgotówkowo, czyli przelewem bankowym lub kartą płatniczą. Konta w banku wymaga również wielu pracodawców, gdyż jest to dla nich bezpieczniejsza i rejestrowana opcja.  Z tego wynika, że bez konta bankowego nie do końca da się prawidłowo funkcjonować, a dodatkowo w wielu sprawach ułatwia ono nam życie. Jak więc wybrać konto osobiste dopasowane do własnych potrzeb?

Dostęp do konta

Jest to niezwykle istotna kwestia. Z jednej strony wzrasta dziś ilość kont internetowych, w których wszystkie transakcje wykonujemy samodzielnie. W ten sposób bez wychodzenia z domu możemy zapłacić za zakupy, płacić rachunki, przelewać pieniądze dla rodziny. Konto internetowe to podstawa, ale istnieją również tradycjonaliści w tej kwestii, którzy wolą obsługiwać swoje konto z placówki banku. Przy tej drugiej opcji należy sprawdzić jak blisko znajduje się od nas placówka danego banku, zobaczyć ilu ma ona pracowników (kolejki lub ich brak) oraz w jakich godzinach oddział banku funkcjonuje. Najlepiej, aby był czynny również po godzinach naszej pracy.

Opłata za prowadzenie konta oraz kartę debetową

Prowadzenie konta w wielu bankach, szczególnie jeśli sami obsługujemy swoje transakcje w wielu bankach jest dzisiaj darmowe, a raczej darmowe pod warunkiem spełnienia pewnych warunków. Jakie mogą to być warunki? Suma wpływów na konto w ciągu miesiąca np. minimum 1000 złotych, odpowiednia ilość transakcji kartą debetową w ciągu miesiąca lub minimalna kwota transakcji kartą debetową. Konta całkowicie za zero złotych należą do rzadkości.

Koszt przelewów

Przelewy internetowe z pewnością będą tańsze od tych wykonywanych w placówce banku, nie potrzebne jest tu zaangażowanie pracownika banku, któremu jednak należy się wynagrodzenie za jego pracę. W wielu bankach przelewy internetowe są darmowe, a przynajmniej kilka przelewów na miesiąc. Dlatego też warto rozejrzeć się za tego typu ofertą i nie ponosić dodatkowych kosztów.

Bezpłatne bankomaty

Cóż tutaj bywa już różnie a w ostatnim czasie korzystanie z bankomatów podrożało. Np. w mBanku dotychczas wiele bankomatów było darmowych, a teraz zostało to uzależnione od kwoty, która musi wynosić przynajmniej 100 złotych. Istnieje sposób na pominięcie tej opłaty, wypłacając pieniądze BLIK-iem przy pomocy aplikacji banku. Dodatkowo istnieją też rozwiązania typu pakiet bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów za np. 5 zł miesięcznie. W każdym razie dobrze, aby i ta usługa była dla nas bezpłatna.

Aplikacje bankowe

W erze smartfonów aplikacje bankowe w dość dużym stopni ułatwiają nam życie. Dzięki nim nawet w biegu możemy sprawdzać stan naszego konta, płacić rachunki i starać się o kredyt. Dlatego jeśli zależy nam na mobilności to fajnie byłoby, aby nasz bank taką aplikację posiadał.

PA
Wiesz już jak wybrać konto osobiste. Zobacz najatrakcyjniejsze oferty na: https://www.totalmoney.pl/konta_bankowe.
Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *