Dlaczego warto postawić na pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie jest podstawowym elementem tworzenia wizerunku w sieci i poprawiania wyników sprzedaży. Bez solidnego SEO niemożliwe jest pozyskanie dużej liczby klientów i wypromowanie swojej działalności. Optymalizacja strony pod SEO lokalne jest w ostatnim czasie jednym z najważniejszych elementów dla firm, które chcą działać na określonym terenie. Dowiedz się więcej o zaletach, jakie posiada lokalne seo. Dzięki nim rozwiniesz swój biznes o wiele skuteczniej.

Pozycjonowanie lokalne poprawia pozycję w Google

Pozyskiwanie potencjalnych klientów jest łatwiejsze, gdy dba się o to, by promować się w Google. Pozycja w wynikach wyszukiwania ma kluczowe znaczenie dla zdobywania nowych odbiorców. Agencja SEO Zgred dba o to, by użytkownicy z okolicy mogli łatwo zapoznać się z ofertą firm działających w najbliższej okolicy. 

Widoczność strony w lokalnych wynikach wyszukiwania sprawia, że osoby należące do grupy docelowej i zamieszkujące w okolicy bez trudu zapoznają się z ofertą firm, które działają w tym samym mieście, bądź dzielnicy. Działania SEO przyśpieszają wyszukiwanie firm o określonym profilu, które znajdują się w najbliższej okolicy. Trafność wyszukiwań jest oceniania nie tylko na podstawie słów kluczowych z danej branży, ale i odległości, jaka dzieli użytkownika od proponowanych mu firm.

Lokalne seo sprzyja wiarygodności

Pozycjonowanie regionalne sprawia, że wiarygodność lokalnych biznesów rośnie. Informacje o danej firmie, jej ofercie, lokalizacji, bądź godzinach otwarcia są ogólnodostępne dla wszystkich internautów. Lokalne SEO dla firm w miastach przyczyna się do podniesienia zaufania do dowolnego biznesu bez względu na branżę.

W pozycjonowaniu lokalnym wyszukiwarka Google przedstawia skróconą wizytówkę firmy, z której w kilka sekund można dowiedzieć się najważniejszych informacji o przedsiębiorstwie. Pozostałe dane i ofertę produktów lub usług można znaleźć bezpośrednio na stronie pozycjonowanej firmy. Ponadto wiarygodność firmy w wyszukiwarce Google podnosi umieszczenie lokalizacji przedsiębiorstwa na mapie. Mapa ułatwia dojazd do wskazanego miejsca i umożliwia wyznaczenie trasy do danej firmy. 

Pozycjonowanie strony na frazy lokalne ma również pozytywny wpływ na ograniczenie podejrzeń o oszustwo. Firma jest oznaczana na mapach Google, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się dany punkt na mapie z widokiem street view. Wiarygodność podnosi też możliwość sprawdzenia w ocenach użytkowników, czy dany punkt faktycznie istnieje pod podanym adresem i czy godziny otwarcia ze strony Google są identyczne z rzeczywistymi.

Lokalne wyniki wyszukiwania mają coraz większe znaczenie

Lokalne wyszukiwania są coraz bardziej cenione przez użytkowników. Internautom zależy często na możliwości odebrania, przymierzenia lub sprawdzenia rzeczywistego wyglądu towarów osobiście. Zdjęcia w sieci nie odzwierciedlają całej rzeczywistości, dlatego pozycjonowanie lokalne Google jest ważne dla osób, które cenią sobie dokonywanie zakupów stacjonarnie.

Wyszukiwanie lokalne i pozycjonowanie stron na frazy związane z danym miastem lub województwem ma znaczenie również w przypadku działalności usługowej. Sklepy internetowe dzięki sprzedaży wysyłkowej mogą docierać ze swoją ofertą niemalże do każdego zakątka Polski. W przypadku usług zwykle jest inaczej. Pozycjonowanie na frazy lokalne sprawia, że pozyskiwanie klientów z najbliższej okolicy jest efektywniejsze.

Lokalne pozycjonowanie przekłada się na podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania w usłudze Google, gdy użytkownik zawęża swoje zapytanie do określonego regionu. Przykładowo, fraza „kosmetyczka” daje wyniki z różnych części kraju. Zapytanie „kosmetyczka z Wrocławia” umożliwia natomiast skuteczne znalezienie salonów kosmetycznych w swoim mieście. Ogranicza to frustrację klientów, którzy denerwują się, gdy chcą zarezerwować usługę, a nie mogą tego zrobić z powodu zbyt dużej odległości do proponowanego punktu usługowego. 

Skuteczniejsze budowanie wizerunku

Odpowiednia optymalizacja strony internetowej jest istotnym elementem budowania wizerunku. Wizerunek firmy w sieci w dużej mierze opiera się na ocenach internautów i na ich doświadczeniach w kontaktach z danym przedsiębiorstwem. Kontakty te można oceniać w Google, wystawiając opinię. Jeśli przedsiębiorstwo jest pozycjonowane na frazy lokalne, odnalezienie go w wyszukiwarce jest łatwiejsze. Użytkownik może dzięki temu odnaleźć firmę, która go interesuje. Oznaczenie firmy na rynku regionalnym ogranicza problemy z wystawianiem opinii dla innych punktów o tej samej nazwie.

Do pozycjonowania lokalnego wykorzystuje się frazy, które skutecznie poprawiają widoczność marki w danym regionie. Dzięki temu przedsiębiorstwo jest łatwe do znalezienia w wyszukiwarce internetowej, a użytkownicy często na nie natrafiają. W ten sposób w ich świadomości trwale zapisuje się nazwa danej firmy, jej logo i lokalizacja. W przyszłości nawet nieświadomie użytkownicy wybierają ofertę właśnie tej firmy, gdyż zdążyli już zdobyć pozytywne skojarzenia z nią związane. 

undefined

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *