Czy każda nowa firma to start-up?

Coraz częściej w mediach można spotkać się z terminem start-upu. Wielu z nas po prostu kojarzy go z nowymi firmami, ale warto pamiętać o tym, że tak naprawdę pomiędzy zwykłą firmą a start-upem istnieją spore różnice.

Start-upem nazywa się najczęściej inicjatywę podjętą przez ludzi w celu budowania nowych usług przy produktów, niemniej jednak często nie ma ona jeszcze konkretnej metody finansowania oraz sprecyzowanego modelu biznesowego. Jest to wobec tego specyficzna, eksperymentalna forma przedsiębiorstwa, które dopiero jest w trakcie powstawania ? ma już swój pomysł na biznes, ale dopiero poszukuje optymalnej metody na osiągnięcie systematycznego i stabilnego dochodu do dalszego rozwoju. To właśnie odróżnia start-up od zwykłej firmy, która ma już zagwarantowane odpowiednie finansowanie.

start-up-czyli-nowa-firma

Oczywiście, nie każdy start-up kończy się sukcesem, ponieważ zdarza się, że zaproponowane przez niego rozwiązania nie pokrywają się z oczekiwaniami inwestorów. Należy wobec tego pamiętać o tym, że jest to działalność związana z wysokim ryzykiem, co ma związek z faktem, że start-upy często związane są z branżą nowych technologii, niemniej jednak nie jest to regułą, ponieważ działają one w wielu innych dziedzinach.

Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się doradztwo biznesowe przeznaczone dla start-upów. Polega ono przede wszystkim na wsparciu w początkowej fazie rozwoju w celu obrania optymalnych kierunków mogących zaowocować najlepszymi szansami na sukces. Osoby prowadzące start-up mogą otrzymać wtedy kompleksowe porady dotyczące finansów, zatrudnienia, polityki cenowej, a tym samym uniknąć problemów, które w przyszłości mogłyby negatywnie wpłynąć na jego rozwój.

Doradztwo biznesowe dla start-upów oferuje również firma Assay Consulting (Assay.pl), której głównym celem jest wdrażanie najbardziej efektywnych rozwiązań biznesowych. Zespół pracujących dla niej specjalistów zapewnia profesjonalne wsparcie znacznie zwiększające szansę na sukces rynkowy. Więcej informacji na temat usług firmy można znaleźć na stronie internetowej Assay.pl.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *