Poleasingowy towar a nowy – kiedy nie warto przepłacać?

Poleasingowe produkty to dobry wybór dla osób, które chcą mieć sprzęt z najwyżej półki za niewielką cenę. W Polsce firmy poleasingowe stają się coraz bardziej popularne. Czy jednak warto inwestować w taki sprzęt, a może lepiej kupić coś tańszego, ale sprawdzonego?

Przed zakupem

Najważniejszą czynnością przed dokonaniem zakupy, jest sprawdzenie danego sprzętu. Warto zrobić rozeznanie cenowe w sklepach internetowych, stacjonarnych oraz wśród osób prywatnych. W zależności od tego, na co kładziemy nacisk przy wyborze produktu, jeśli stawiamy na jakość, ale nie chcemy przepłacać najlepszym wyborem będzie sprzęt poleasingowy, który pomimo tego, że był używany, może być w całkiem dobrej formie. Oprócz normalnych śladów użytkowania taki produkt zazwyczaj nie ma wad, często zdarza się, że do zakupionego poleasingowego towaru, dostajemy gwarancję, co jest ogromnym plusem. Ważne, aby wiedzieć, czego się oczekuje i nie dać się złapać na cenowe pułapki. Należałoby sprawdzić daną rzecz pod względem tego, co posiada od producenta i porównać z tym poleasingowy, aby mieć pewność, że ktoś nie chce nas oszukać. Jeśli obserwujemy rynek, może się zdarzyć, że uda nam się trafić na jakąś ,,perełkę?? o której zawsze, marzyliśmy trzeba tylko zachować czujność.

Wybór

Do kupna towarów poleasingowych najlepsze są firmy lub sklepy, ponieważ taki sprzęt oddany z powrotem na rynek przechodzi renowację. Klient często ma też dostęp do różnych informacji dotyczących danego produktu jak np., okres użytkowania, czy wady, które wystąpiły. Jeśli zdecydujemy się na zakup od osoby prywatnej, może się zdarzyć tak, że nasz nowo nabyty produkt będzie posiadał ukryte wady, a także możemy nie otrzymać gwarancji. Osoby prywatne często też nie przyjmują zwrotu zakupionego towaru. Nie mamy możliwości sprawdzenia, czy dany sprzęt nie został ukradziony.

Nowy znaczy lepszy?

Nie do końca, ponieważ nowy sprzęt tak naprawdę może się nie różnić niczym od tego poleasingowego. Kupując nowy produkt mamy gwarancję tego, że będziemy go używać jako pierwsi, ale będziemy biedniejsi o kilkaset złotych. Jeśli znajdziemy nasz upragniony sprzęt w firmie poleasingowej warto, przymknąć oko na możliwe zadrapania i zaoszczędzić przy tym trochę pieniędzy. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek, aby nie wpakować się w kłopoty. Jeśli będziemy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, które zostały wyżej wymienione, możemy zrobić naprawdę dobry interes, kupując poleasingowy sprzęt.

Więcej informacji znajdziesz w serwisie poleasingowy.net.

Rate this post

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Adam K. pisze:

    Teraz towar jest dostępny, nie to co 20 lat temu. Tylko jaki towar leasingować, albo jaki nabyć poleasingu – auta, komputery, laptopy, meble, biurka, krzesła biurowe. Pewnie duże maszyny budwlane są opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *