11-latek założył firmę i pomaga osobom z alergią. „Moje zapasy zostały już 2-krotnie wyprzedane.”

Jedenastolatek założył firmę i pomaga osobom z alergią. „Moje zapasy zostały już dwukrotnie wyprzedane.”

Luke Scotney to jedenastolatek, który cierpi na silną alergię na orzechy. Nawet niewielka ilość orzechów w pożywieniu może wywołać u niego poważne objawy. Mimo to uwielbia słodycze. Jednakże, jak twierdzi, ciężko jest znaleźć produkty bez informacji o możliwej obecności orzechów w składzie na etykiecie. Właśnie z tego powodu zrodził mu się pewien pomysł na biznes.

Razem z mamą, jedenastolatek otworzył sklep internetowy o nazwie Sweets4mysweet, oferujący słodycze dla alergików uczulonych na orzechy. W ofercie sklepu przeważają żelki, ale można też znaleźć inne słodkości, takie jak cukierki. W przyszłości Luke planuje poszerzyć asortyment o kolejne produkty.

W ciągu pierwszych dwóch miesięcy działalności sklepu, razem z mamą udało się zarobić tysiąc funtów. Większość z tych pieniędzy inwestują w dalszy rozwój firmy.

Jedenastolatek z Peterborough, miasta we wschodniej części Anglii, założył razem z mamą firmę Sweets4mysweet oferującą słodycze. Priorytetem marki jest to, aby żelki i cukierki w ich ofercie nie zawierały nawet niewielkiej ilości orzechów, co jest szczególnie ważne dla Luke’a Scotney’a, który cierpi na poważną alergię. „Nie mogłem znaleźć słodyczy typu pick-n-mix, które byłyby bezpieczne do jedzenia” – wyjaśnia Luke.

Na stronie sklepu sweets4mysweet.com można znaleźć różne słodkości, które można mieszać według własnych upodobań, jak to ma miejsce w przypadku popularnego systemu „pick-n-mix”. Część produktów już się wyprzedała, ponieważ okazało się, że jest wiele osób zainteresowanych ich zakupem.

Michelle, mama jedenastolatka, która pomogła mu założyć firmę i pożyczyła mu pieniądze na początek, jest dumna z przedsiębiorczości swojego syna. Kreatywny chłopiec zdołał znaleźć niszę i osiągnąć duży sukces jak na swój wiek. Przed założeniem sklepu oboje szukali podobnych produktów w internecie, ale nie znaleźli niczego podobnego. „Nie mogliśmy znaleźć nikogo, kto robiłby coś podobnego” – wyjaśnia Michelle.

11-letni mieszkaniec Peterborough wraz z mamą założył firmę Sweets4mysweet, która oferuje bezpieczne dla alergików słodycze, pozbawione nawet niewielkiej ilości orzechów. Początki były trudne, gdyż dysponowali niewielką kwotą, ale mimo to zdecydowali się na samodzielne stworzenie strony internetowej, co zajęło im około miesiąca. Pomimo stosunkowo krótkiego okresu działalności, sklep cieszy się zainteresowaniem, a część produktów została już dwukrotnie wyprzedana. Luke z zarobionych tysiąca funtów na razie otrzymał 12,5 proc., a pozostała kwota zostanie przeznaczona na rozwój firmy, wprowadzenie nowych produktów oraz zatrudnienie pracowników i wynajem magazynu. Chłopiec podkreśla, że dla niego najważniejsze jest zadowolenie klientów, którzy mogą cieszyć się produktami wysokiej jakości.

Alergia na orzechy może powodować poważne objawy, włącznie z koniecznością hospitalizacji. Nawet w łagodniejszych przypadkach mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości, takie jak swędzenie w gardle, wysypka na twarzy czy wymioty.

W niektórych przypadkach wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego konieczna jest hospitalizacja, ponieważ może to prowadzić do znacznego obniżenia ciśnienia krwi.

Krótka historia firmy

Sweets4MySweet to firma rodzinna z siedzibą w Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii. Powstała na początku 2022 roku jako niewielki biznes oferujący słodkie upominki dla rodziny i przyjaciół z opcją wyboru i mieszania własnych smakołyków.

Inspiracją do założenia firmy był jedenastoletni syn właścicieli, który cierpi na ciężką alergię na orzeszki ziemne i orzechy. Chłopiec chciał cieszyć się zbieraniem i mieszaniem słodyczy bez obawy o zakażenie krzyżowe, które często występuje, gdy dostawcy używają orzechów jako składników swoich produktów (np. orzechy powleczone czekoladą). Dlatego większość innych dostawców nie jest w stanie zapewnić takiej oferty bez ryzyka zanieczyszczenia krzyżowego.

Nie wybieramy produktów zawierających orzechy jako główny składnik, a jedynie te, które ich nie posiadają. Chociaż umieszczanie ostrzeżeń na produktach o możliwym zanieczyszczeniu alergenami nie jest prawnym wymogiem, kupujemy od renomowanych marek, które stosują takie ostrzeżenia, gdy jest to konieczne. Dzięki temu nasi klienci mogą swobodnie wybierać swoje ulubione słodycze i mieszać je bez obawy o zakażenie krzyżowe, w sposób najbezpieczniejszy dla ich zdrowia. Cieszymy się, że możemy oferować taką możliwość!

Obecnie nasza firma rozwija się w kierunku sklepu internetowego, który oferuje szeroki wybór produktów dla naszych klientów. Jako firma, która kładzie nacisk na satysfakcję klienta, zawsze słuchamy opinii naszych odwiedzających sklep oraz obserwujemy nasze profile w mediach społecznościowych, aby wprowadzać nowe produkty, które cieszą się zainteresowaniem naszych klientów.

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór słodyczy typu „pick and mix”, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie i zaspokoić swoje gusta. Dodatkowo, stale poszerzamy naszą ofertę o sezonowe smakołyki, aby zapewnić naszym klientom świeżość i zawsze odpowiednie produkty.

źródło:https://sweets4mysweet.com/about-us/

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *