Czekał 12 lat, aż książka stanie się bestsellerem – pomógł TikTok

Przez 14 lat autor pisał książkę, jednakże nikt nie wykazywał zainteresowania jej zakupem. Dopiero dzięki TikTokowi stała się ona bestsellerem.

Starszy pan, Lloyd Richards, jest miłośnikiem książek, a nawet napisał swoją własną powieść z gatunku thriller. Niestety, mimo uznania ze strony bliskich, jego książka nie zdobyła popularności wśród miłośników kryminałów i thrillerów. Po opublikowaniu w 2012 roku, przeszła bez echa, a w ciągu kolejnych 10 lat udało mu się sprzedać jedynie kilkadziesiąt egzemplarzy. Jednakże, 11 lat później, córka Lloyda opublikowała w internecie film, który poruszył jego ojca do łez, mówiąc: „To jest po prostu niewiarygodne” w rozmowie z CBC.

Mimo że pisanie było jego wielkim marzeniem, nie udało mu się z tego utrzymać. Lloyd pracował przez większość życia jako prawnik w firmie oferującej ubezpieczenia na życie w stanie Vermont w Nowej Anglii, jak podaje CBC.

Jego dzieło, zatytułowane „Stone Maidens„, opowiada poruszającą historię agentki FBI, jak możemy przeczytać w opisie na stronie Amazona. Główna bohaterka, Christine Prusik, próbuje schwytac seryjnego mordercę, jednak w trakcie śledztwa odkrywa, że poszlaki łączą przestępcę z jej własną, nawiedzoną przeszłością.

Jednego dnia dorosła córka starszego mężczyzny nagrała poruszające wideo, w którym pokazywała ojca pracującego nad swoją książką. W filmie widać, jak mężczyzna pochłonięty jest pisaniem, podczas gdy córka między innymi nosi mu okulary i podaje kolację. Na końcu filmu poprosiła widzów, aby kupili „Stone Maidens„, jeśli chcą sprawić jej tacie przyjemność.

Bestseller w księgarni Amazone

Okazało się, że wrażenie, jakie zrobił starszy mężczyzna na internautach, było ogromne. W ciągu kilku dni od opublikowania filmu, książka znalazła się na 1. miejscu listy bestsellerów Amazona. Film z kolei został obejrzany prawie 46 milionów razy. Obecnie „Stone Maidens” nie znajduje się już na szczycie, ale wciąż jest na wysokim 15. miejscu, a także na 48. pozycji wśród najlepiej sprzedających się książek w roku 2023. Książka otrzymała również pięć gwiazdek od 89% użytkowników (na podstawie 938 recenzji).

Lloyd wyznał w rozmowie z CBC, że jest bardzo podekscytowany i uważa to wszystko za niesamowite. Bardzo dużo zawdzięcza swojej córce. W kolejnym filmie, jego córka sfilmowała jego reakcję na imponującą liczbę wyświetleń i olbrzymią sprzedaż książki. Był bardzo wzruszony.

Obecnie Lloyd korzysta z olbrzymiej popularności i postanowił rozpocząć pisanie kontynuacji książki, na którą czekają fani.

O autorze książki:

Lloyd Devereux Richards urodził się w Nowym Jorku i w młodości podróżował po Europie, Afryce i Ameryce Środkowej. Przed rozpoczęciem nauki w szkole prawniczej pracował jako starszy prawnik w sądzie apelacyjnym stanu Indiana, gdzie badał i pisał projekty dziesiątek opublikowanych opinii, w tym apelację seryjnego mordercy skazanego na śmierć. Lloyd mieszka w Montpelier w stanie Vermont z żoną Cameron O’Connor, trójką dzieci i dwoma psami. „Stone Maidens” to jego debiutancka powieść.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *