Bateria ładowana do 70 procent w 2 minuty

Zarówno smartfony jak i laptopy czy samochody elektryczne zasilane są bateriami litowo-jonowymi. Każdy wie ile trzeba ją ładować, aby uzyskać możliwość ponownego korzystania z wyróżnionych przedmiotów, a przede wszystkim z takiego samochodu.

Na szczęście naukowcy z Singapuru opracowali nowoczesną technologię, która pozwala naładować baterie tego typu do 70 procent w dwie minuty. Czy kiedykolwiek właściciele takich elektrycznych samochodów marzyli o tym, by w kilka minut podobnie naładować swój pojazd i wyruszyć w dalszą trasę?

bateria ładowana w 2 minuty

Nie wydaje się. Teraz to możliwe, a w zasadzie możliwe będzie za około dwa lata, kiedy technologia zostanie wprowadzona do użytku.

Kilka minut, tyle będzie zajmowało ładowanie samochodu, czyli podobnie jak tankowanie pojazdu. Nowoczesna technologia zapewni także możliwość użytkowania pojemniejszych akumulatorów.

W każdym bądź razie pomysł świetny, dla tych, którzy ciągle narzekają na szybko rozładowujące się baterie, a tym bardziej dla kierowców, którzy tylko z tego powodu rezygnowali z pojazdów elektrycznych.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *