System dla sygnalistów – co warto o nim wiedzieć?

Aplikacja dla sygnalistów to narzędzie umożliwiające bezpieczne i anonimowe zgłaszanie naruszeń prawa. Taka aplikacja może pomóc sygnalistom w dokonywaniu zgłoszeń w sposób bardziej skuteczny i bezpieczny niż tradycyjne metody co można sprawdzić na www.sygnalista.net i poznać więcej zalet. Dzięki działaniu aplikacji w miejscu pracy jest ona doskonałym rozwiązaniem, poprawiającym komfort każdego pracującego. 

Jakie funkcje powinna zawierać aplikacja do zgłaszania naruszeń

Aplikacje dla sygnalistów powinna zapewniać możliwość:

  • anonimowego zgłaszania bez ujawnienia swojej tożsamości osoby korzystającej z aplikacji,
  • bezpiecznego dostarczenia zapewniającego ochronę zgłaszającemu przed represjami, dyskryminacją lub innymi zagrożeniami,
  • łatwego procesu zgłaszania w sposób szybki i nie utrudniający przekazanie informacji o naruszeniach, 
  • automatycznego powiadamiania o statusie ich zgłoszenia oraz o postępach w prowadzonej sprawie,
  • zarządzania ryzykiem poprzez wsparcie procesów oceny ryzyka poprzez dostarczenie odpowiednich danych i analiz.

Najważniejsze natomiast jest by system do zgłaszania nieprawidłowości był zgodny z prawem i zapewniał w razie jego zmiany aktualizacje. Wszystkie powyższe zalety możemy znaleźć na  www.sygnalista.net/aplikacja-gwarantuje/


Czy system dla sygnalistów ułatwia wykrywanie nieprawidłowości i nadużyć w firmach?

Tak, używając systemów lub aplikacji (np: www.sygnalista.net/aplikacja/) pracownicy mogą anonimowo i bezpiecznie zgłaszać nadużycia. Co jest najważniejszym celem systemu ponieważ dedykowane rozwiązania jak np: skrzynka mailowa – nie zapewniają takiego poziomu zabezpieczenia pracownika przed dotarciem do jego danych osobowych. Dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa i anonimowości sygnalista może zgłaszać i otrzymywać odpowiedzi w sposób przewidziany wymogami prawa. 

Dlaczego warto posiadać aplikację do sygnalizowania nieprawidłowości?

Z prostej przyczyny ponieważ szybkie wykrywanie problemów i nieprawidłowości powoduje poprawę komfortu pracowników. Dzięki temu pracownicy wiedzą, że każdy problem może zostać rozwiązany, a nie zamieciony pod dywan. Dodatkowo koszty wdrożenia są stosunkowo niewielkie za otrzymywane rozwiązanie gdzie nie trzeba samemu takiego sytemu tworzyć od początku – warto sprawdzić ceny na stronie: www.sygnalista.net/cennik/ . Warto już dzisiaj zapoznać się z systemem ponieważ pozwoli on zminimalizować straty finansowe oraz wizerunkowe wynikające z niezadowolenia pracowników jak również ich ewentualnych reakcji na nieprawidłowości w Twoim przedsiębiorstwie. 

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *