Własny outlet – markowe ciuchy

Jest to rodzaj sklepu z odzieżą i obuwiem znanych marek. Różnica polega na tym, iż klient może zakupić tzw. końcówki danej kolekcji. W znacznie niższych cenach, niż normalnie. Jest to korzyść dla klientów, zważywszy że znaczna część ludzi lubi nosić rzeczy oryginalne. Na rynku działa kilka firm oferujących ten rodzaj asortymentu. Jedna z nich działa na rynku już od ponad 50 lat. Przez ten czas wyrobiła sobie renomę także w Polsce. Jest to możliwe dzięki stałej współpracy ze znanymi markami odzieżowymi. Dodatkowo większość kolekcji jest importowana z zachodniej Europy m.in. z Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. W ten sposób jest się konkurencyjnym, a jednocześnie kolekcje są trendy. Sieć oferuje swoim klientom także możliwość sprzedaży przez internet. Zakupy można robić hurtowo lub detalicznie. Ułatwieniem jest także rozwinięta sieć partnerów w innych krajach (Niemczech, Węgrzech, Bułgarii, Czechach, Słowacji, Rumuni).
Franczyzobiorca powinien mieć doświadczenie w handlu oraz dysponować własnym lokalem. Istotna jest wielkość miasta powyżej 25 tys. zł. Z kolei lokal powinien mieć 40m? powierzchni dla miejsca handlowego w galerii oraz 60 m? powierzchni dla innej lokalizacji. Jednocześnie partner biznesowy otrzymuje najpotrzebniejsze wsparcie ze strony franczyzodawcy. Dostaje opiekę, programy szkoleniowe oraz możliwość zakupu towaru najwyższej jakości w przystępnej cenie. Dodatkowo każdy z franczyzobiorców jest wspierany poprzez akcje reklamowe w internecie oraz w regionie. W ten sposób można pozyskać nowych klientów. Sieć jest nastawiona pozytywnie także na pomysły ze strony partnerów biznesowych. Szczególnie w kwestii doboru towaru, mogą sami planować ofertę swojego sklepu.  Jest to tym bardziej istotne z uwagi na różne wymagania konsumentów.

 • Koszt inwestycji: min. 50 tys. zł
 • Opłata licencyjna na 12 miesięcy: 2 tys. zł
 • Przychody miesięczne: do 15  tys. zł
 • Zyski miesięczne: do 8 tys. zł
 • Zwrot całej inwestycji w ciągu roku


Czytelnicy szukali również:

 • outlet franczyza
 • pomysł na biznes outlet
 • biznes plan sklepu outlet
 • biznes plan outlet

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

 1. Mac Mak pisze:

  Prowadzę taki outlet od 2 lat. Mamy ubrania znanych marek, które są w Polsce popularne, wiec zainteresowanie klientów jest bardzo, bardzo duże od samego poczatku. Tylko na samym poczatku mielismy problem z towarem, bo znaleźć dobrą hurtownię, co ma modne ciuchy dobry firm i w atrakcyjnej dla nas cenie, jest dość trudno. W końcu trafiliśmy na hurtownię odzieży stradimoda pl – teraz tylko tam zamawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *