Sprzedaż chemii gospodarczej

Jedna z sieci w sektorze chemii gospodarczej istnieje od 2003 roku. Funkcjonuje ona na zasadzie franczyzy od samego początku. Partnerzy biznesowi w oparciu o umowę sprzedają produkty chemiczne oraz sprzęt AGD. Obecnie działa na rynku ponad 200 sklepów, a grupa nadal chce się rozwijać. Cały czas poszukiwani są kooperanci. Muszę spełniać kilka warunków m.in. być przedsiębiorczy, znać lokalny rynek, pomysłowi, posiadać cechy menadżera oraz podnosić poziom swoich kwalifikacji.
Możliwość rozpoczęcia współpracy związana jest z indywidualnym prowadzeniem lokalu. Należy posiadać pomieszczenia o minimalnej powierzchni 15 ? 25 m?. Wszystko jest uzależnione od liczby mieszkańców danej miejscowości. W miastach do 20 tys. mieszkańców wystarczy lokal o powierzchni 15 m?, w miejscowościach do 40 tys. to około 20 m?. Z kolei w większych aglomeracjach wystarczy 25 m?. Sieć sugeruje w jakim miejscu ma powstać sklep. Najlepsza lokalizacja to galerie handlowe, duże skupiska ludzi, miejsca blisko ruchliwych ulic. Sklepy są dodatkowo wyposażone w wagi elektroniczne oraz odpowiednie naczynia miarowe.
Sieć nie pobiera opłat za przystąpienie do franczyzy. Z kolei franczyzobiorca otrzymuje pomoc podczas aranżacji wnętrza lokalu, ciekawy asortyment, wsparcie marketingowe, logistyczne. Grupa pomaga także pozyskiwać nowych klientów instytucjonalnych oraz zapewnia opiekę przedstawicieli handlowych. Zwrot inwestycji jest po pół roku. Miesięczny obrót to około 12 tys. zł. Przyszli franczyzobiorcy mogą także wykorzystywać środki unijne na rozwój swojego sklepu. Sieć wymaga od swoich partnerów biznesowych profesjonalizmu, znajomości szczegółowej wiedzy chemicznej. W ten sposób podnosi się poziom obsługi swoich klientów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *