Trening pamięci – wspomaganie nauki

W Polsce popularne stały się szkoły doskonalące poprawę pamięci poprzez ciekawe metody zapamiętywania. Kursanci mogą skorzystać z treningów pamięci oraz koncentracji uwagi. Jedna ze szkół oferuje różne programy nauczania. Osoby, które się przygotowują do egzaminów mają do dyspozycji tzw. intensywne szkolenia pamięci. Klienci dla których ważne jest samodoskonalenie mogą skorzystać z treningów wyjazdowych. Do szkoły uczęszczają także seniorzy. Istotą ich szkoleń są zajęcia stawiające na czynny udział pamięci i pobudzanie kory mózgowej do pracy. W konsekwencji mają mieć cały czas chłonny umysł i czuć się młodymi duchem. Istnieją także indywidualne programy dla firm, którym zależy na wzroście poziomu zapamiętywania przez ich pracowników.

Szkoła prowadzi także nabory dla autoryzowanych trenerów. Kooperacja ta związana jest z prowadzeniem kursów w nawiązaniu do metod stosowanych przez szkołę. Trenerzy postępują zgodnie z wytycznymi pracodawców, czego odzwierciedleniem jest prowadzenie szkoleń. Dodatkowo partnerzy biznesowi mają wsparcie marketingowe oraz ułatwione zadanie pozyskiwania klientów. Propozycja przeznaczona jest dla osób, które są czynne zawodowo oraz szukających dodatkowego zajęcia. Forma współpracy może być dobrym sposobem zarabiania, a czasami podstawowym zajęciem. Grupa franczyzowa oferuje kilka możliwości współdziałania. Jest możliwość połączenia oferty treningu pamięci z lektoratem języków obcych. Następną opcją jest współpraca związana z konkretnym projektem dofinansowanym ze środków unijnych. Istnieje także możliwość stałej kooperacji z grupą franczyzową w oparciu o stałe zatrudnienie.

Przed rozpoczęciem współpracy franczyzobiorca bierze udział w szkoleniach trenerskich. W międzyczasie otrzymuje wymagane narzędzia tzn. przewodnik, wykłady, prezentacje, programy medialne oraz pakiet szkoleń metodologicznych. Dodatkowo w czasie trwania umowy nowi członkowie otrzymują także pomoc w kwestii merytorycznej oraz biznesowej. Ludzie chcący podjąć się pracy trenera powinni być dynamiczni, przedsiębiorczy, działać samodzielnie i pracować dla samych siebie. Wymagania są także stawiane pod względem poziomu edukacji. Powinni to być ludzie z wyższym wykształceniem, a także mający zamiłowanie do pracy z grupą. Najlepiej sprawdzają się trenerzy kursów miękkich, biznesu, pedagodzy, nauczyciele, psychologowie, lektorzy językowi oraz pasjonaci tematyki związanej z samą pamięcią. Do kosztów należy doliczyć kurs związany ze szkoleniem trenerskim około 1000 zł, zakup notebooka ( 1,5 ? 3 tys. zł), projektor około (2 tys. zł). Następnie należy pomyśleć o sposobie reklamy. Jest to uzależnione od miasta i grupy ludzi do której są kierowane szkolenia. W małej miejscowości jest to wydatek 2 tys. zł. Do tych kosztów należy także doliczyć miesięczną opłatę administracyjną oraz licencyjną, które pobiera grupa franczyzowa. Potem trzeba zorganizować sobie własną grupę klientów. Czas potrzebny to około 2 miesięcy, po tym okresie możliwy jest zwrot poniesionych kosztów.

 • Koszt inwestycji: 5 tys. zł
 • Zwrot inwestycji: w ciągu 3 miesięcy
 • Liczba osób w grupie 6 ? 8
Rate this post

Możesz również polubić…

4 komentarze

 1. Brain pisze:

  Właśnie brakowało mi takich kursów jak byłem w podstawówce. Tylko zakuwanie, a po sprawdzianie nic nie pamiętasz. A nie o to chodzi. Niewłaściwy sposób nauczania skutkuje w późniejszych latach naszej edukacji. Popieram zdecydowanie kursy technik pamięciowych

 2. chris pisze:

  dlaczego tylko kobiety mają dbać o siebie, facetom też się coś należy. W końcu piękna silna męska płeć musi się prezentować równie dobrze

 3. siwa pisze:

  naturalne kosmetyki są znacznie lepsze od masowo produkowanych, ale cena też jest znacznie wyższa

 4. piękna pisze:

  natura to podstawa zabiegów kosmetycznych, algi, maseczki dają dobre efekty, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *