Spa dla psów

Zwierzęta podobnie jak ludzie potrzebują opieki, zabiegów kosmetycznych, strzyżenia włosów, kąpieli, a nawet manicure. Warto otworzyć gabinet dla zwierząt. Obecnie na rynku jest to niszowa branża. Nie ma praktycznie dużej konkurencji. Sukces w tym sektorze zależy od oferty usług, które można zaoferować pupilom i ich właścicielom. Strzyżenie jest podstawą, aby uwidocznić charakterystyczne cechy danej rasy. Utrzymuje się w ten sposób czystość psa. Kolejne usługi to trymowanie (usuwanie martwego włosa) oraz kąpiele. Pozostałe to rozczesywanie, usuwanie kołtunów, kąpiel z masażem dla wymagających, czyszczenie uszu, usuwanie insektów. Zabiegi pielęgnacyjne trwają około godziny. Koszt usług jest w przedziale 50 do 200 zł. Dość dużą popularność zyskują salony dla konkretnych ras psów. Jest to szczególnie istotne dla właścicieli przed wyjazdami na wystawy.

Sektor urody dla psów jest niszowy, ale wymaga od potencjalnego inwestora sporych nakładów finansowych. Na początku wybór odpowiedniego wyposażenia lokalu, szkolenia dla personelu, opłaty bieżące, kosmetyki, artykuły pielęgnacyjne. Remont lokalu i jego aranżacja to około 40 tys. zł. Przewidziane wydatki to m.in.: wyposażenie łazienki 10 tys. zł, meble 5 tys. zł, stół z regulacją wysokości 500 zł, maszynka do golenia 900 zł, nożyczki 300 zł, suszarki 250 zł, klimatyzacja. Lokal powinien mieć około 40 m? powierzchni. Pozwala to na stworzenie dwóch niezależnych pomieszczeń, jednego do kąpieli, a drugiego do suszenia i czesania. Inwestycja powinna się zwrócić po roku czasu. Wszystko uzależnione jest od oferty salonu oraz zadowolenia klientów.

Rate this post

Możesz również polubić…

Brak odpowiedzi

  1. stefan pisze:

    Wolałbym jechać razem z tą zabawką, niż tylko ją samą wysyłać w podróż. Po co sobie tak życie komplikować. Organizacja własnych wakacji, a przy okazji zabranie maskotki itp. ze sobą. Wyjdzie na to samo, a dodatkowo właściciel będzie także zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *