Sklep całodobowy – ciągła sprzedaż
Ludzie przyzwyczajają się do wygodnego kupowania, a najlepiej 24 ? godzinnego. Podobnie jak w sklepach internetowych. Dlatego całodobowy handel rozwija się znacząco. Najczęściej kupowanymi produktami się oczywiście papierosy, alkohol, napoje. Dość często także zapracowani ludzie robią zwykłe zakupy w nocy. Jest to podyktowane wolnym czasem i brakiem innych klientów.
Planując otwarcie sklepu warto zastanowić się nad odpowiednią lokalizacją. Należy brać pod uwagę bliskość osiedli, akademików, głównych ulic, firm działających w systemie trzy zmianowym, a także najbliższą konkurencję. Wszystkie te czynniki mają znaczenie. Plusem sklepu całodobowego jest dodatkowy utarg i stała obecność pracowników. Jest to skuteczny sposób, aby przeciwdziałać włamaniom. Właściciele dość często instalują tzw. napadówki, które informują agencję ochrony o zagrożeniu.
Prowadząc sklep całodobowy należy uzyskać koncesję na różny alkohol. Od nisko do wysoko procentowych. W ten sposób będziemy mieli do zaoferowania klientom znacznie więcej i wzrośnie obrót. Jest to podstawa, aby odnieść sukces w prowadzeniu tego biznesu.
Przykładowy koszt inwestycji:
- chłodziarki: 14 tys. zł
- regały: 5 tys. zł
- kasa fiskalna: 1,5 tys. zł
- alarm sklepowy: 1,8 tys. zł
- koncesja na alkohol: 3 tys. zł rocznie
- towar: 55 tys. zł
Suma: 80,3 tys. zł
Miesięczne koszty:
- zakup towaru: 18 tys. zł
- wynajem pomieszczenia: 5,5 tys. zł
- niezbędne media: 800 zł
- pensje: 4 tys. zł
- ochrona: 200 zł
Suma: 28,5 tys. zł
Przychody: 40 tys. zł
Dochody: 11,5 tys. zł
Czytelnicy szukali również:
- biznes plan sklepu ogrodniczego
- przykładowy biznes plan sklepu ogrodniczego
Ten projekt był doskonałą bazą do mojej pracy domowej dzięki 😉
Obecnie auta mają tak dużo elektroniki, że trzeba posiadać niezły sprzęt aby poszukać usterkę. Jest to opcja dla ludzi, którzy lubią pracować przy autach. Zyski są całkiem niezłe, ale ja jestem anty techniczny.