Mały punkt gastronomiczny

Zawsze dobrym pomysłem na rozkręcenie własnego przedsiębiorstwa jest otwarcie małego punktu gastronomicznego. O ile duże restauracje w dobie kryzysu mają problem z utrzymaniem stałych zarobków, o tyle budki z przekąskami stale cieszą się dużą popularnością. Oczywiście dużą rolę odgrywa tu także lokalizacja takiego punktu. Najlepszym miejscem jest pobliże przystanków, dworców czy centrów miast, gdzie każdego dnia przewijają się tłumy ludzi.

Aby otworzyć taki biznes, konieczne są spore wydatki na samym początku, ale zwrot inwestycji można już zanotować po pięciu, sześciu miesiącach. Jeżeli planujemy wydzierżawić lokal, te koszty jeszcze wzrosną, dlatego wiele osób decyduje się na wolno stojące budki. Przygotowując biznesplan, warto uwzględnić takie punkty:

  • zakup pomieszczenia usługowego ? 10 000 zł,
  • wyposażenie (w zależności od oferowanego menu) ? od 5000 do 20 000 zł,
  • wynagrodzenie pracowników ? 5000 zł przy dwóch osobach,
  • towar, transport ? do 5000 zł,
  • wydatki firmowe, pozwolenia ? 10 000 zł.

Najlepszym sposobem, aby poznać całkowity koszt wyposażenia do gastronomii, jest skontaktowanie się z wyspecjalizowanym przedsiębiorstwem. Z uwagi na bogate doświadczenie i zaznajomienie w branży, kompleksowo doradzą i wycenią koszt pełnego wyposażenia.

5/5 - (1 vote)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *