Narzędzia ułatwiające pracę

Komputery stały się nieodzownym narzędziem pracy praktycznie w każdej dziedzinie życia. Pojawienie się w naszym otoczeniu smartfonów będących połączeniem komputera, telefonu i modemu zdolnego połączyć nas z siecią praktycznie wszędzie, spowodowało pojawienie się na rynku specjalistycznych programów włączających smartfony do pracy.

Połączenie systemów stacjonarnych z mobilnymi świetnie sprawdza się w rozbudowanych sieciach handlowych opartych o regionalnych przedstawicieli. System zarządzania sprzedażą pozwala z jednego miejsca zawiadywać całą siecią mobilnych agentów. Ci z kolei wyposażeni w mobilne systemy sprzedaży mają stały kontakt z nadzorującym ich pracę managerem. System raportowania sprzedaży pozawala na tworzenie przejrzystych wykresów wydajności poszczególnych pracowników. Specjalistyczny program dla przedstawicieli handlowych oparty o technologię mobilną pozwala nie tylko na raportowanie sprzedaży. Pozwala on również na wygodną komunikację z bazą, potwierdzanie zleceń czy właśnie składanie raportów. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest możliwość logowania się do niego i prowadzenia zdalnej współpracy praktycznie z każdego miejsca. Praca przedstawiciela handlowego to ciężki kawałek chleba często zamieniający samochód w mobilne biuro. Dzięki postępowi technologicznemu jaki dokonuje się na naszych oczach takie mobilne biuro może się już z powodzeniem zmieścić w kieszeni. Ilość systemów sprzedaży łączących się z mobilnymi systemami sprzedaży stale rośnie. Rośnie również ich jakość i funkcjonalność. Cały ten postęp stał się możliwy dzięki rozwojowi urządzeń takich jak smartfony. Kolejną rzeczą, która umożliwia pracę w takim systemie i poprawia możliwości urządzeń mobilnych jest rozwój szybkich sieci przesyłu danych. Rozwój ten jest na tyle szybki, że już dziś codziennością stały się rozmowy telekonferencyjne, które jeszcze dziesięć lat temu były rzadkością częściej oglądaną w filmach science fiction.

Trudno przewidzieć drogi jakimi potoczy się ten postęp technologiczny w najbliższej przyszłości. Jedno jest pewne. Odbędzie się jeszcze za naszego życia.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę oferującą
najprostsze narzędzie do raportowania sprzedaży mobilnej –
SalesCompanion

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *