Eko projekt

Właściciele wabią swoich klientów odmienną kuchnią, potrawami bez konserwantów. Przede wszystkim są nastawieni na konsumentów przesyconych fast foodami. Sektor lokali z menu prozdrowotnym rozwija się dopiero w Polsce. W większych miastach średnia liczba klientów to 600 do 800 osób dziennie. Wynika z tego, że jest zapotrzebowanie na to jedzenie. Zważywszy, że ludzie mają coraz mniej czasu na gotowanie, a spożywanie hamburgerów itp. produktów  przez dłuższy okres nie służy naszemu organizmowi. Dlatego rozwiązaniem są ekobary i ich oferta dań.
Prowadzenie własnego baru wiąże się z wieloma formalnościami, które są czasochłonne. Lokal musi spełniać odpowiednie wymogi sanitarne. Są one wyznaczane przez właściwy sanepid. Dotyczą podłóg, wyposażenia kuchni, miejsc do przechowywania żywności, właściwej kanalizacji, odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach itp. Podpisując umowę franczyzową mamy pomoc ze strony właścicieli sieci na etapie szukania odpowiedniej lokalizacji. Szacuje się na podstawie badań jakie można osiągać przychody ze sprzedaży. W tym celu obserwuje się konkurentów, którzy funkcjonują w najbliższej okolicy. Najlepszymi miejscami do prowadzenia barów są główne ulice, galerie handlowe, obszar wokół biur, szkół, osiedli mieszkaniowych. W miejscach największego przepływu ludzi. Franczyzodawca pomaga w kwestii szkoleń pracowników, dostarcza podręcznik prowadzenia lokalu gastronomicznego, przepisy kulinarne. Atutem są także stali dostawcy surowców oraz lista pewnych kooperantów. Wsparcie jest przez cały czas współpracy z partnerem biznesowym.
Podstawą jest odpowiednie menu. Należy w nim umieścić przede wszystkim chude mięso, zupy, kremy warzywne, dressing wg własnych przepisów, koktajle dietetyczne. Dania muszą być przygotowywane na miejscu. Gwarantuje to świeżość produktów i zadowolenie klientów. Doskonałym rozwiązaniem jest szwedzki stół i własna inwencja konsumenta. Samoobsługa jest mile widziana. Niektóre sieci dbają także o najmłodszych klientów. Organizują kącik zabaw, specjalne krzesła do karmienia, przystosowują toalety na potrzeby dzieci. Ekobary nie są wyłącznie dla wegetarian. Większość konsumentów to ludzie na co dzień spożywający produkty pochodzenia zwierzęcego. Jest to wynikiem badań przeprowadzonych przez sieć restauracji ze zdrową żywnością. Kwestia marketingu i reklamy jest prowadzona w większości przez samych konsumentów. Wykorzystuje się marketing szeptany, który najlepiej sprawdza się w sektorze gastronomii. Inwestycja w ekobary jest opłacalna i zależy od zaangażowania samych właścicieli.

  • Koszt inwestycji: 300 tys. zł
  • Miesięczny koszt: 130 tys. zł
  • (w tym bieżące opłaty, zakup produktów, napojów, wynagrodzenie personelu, opłaty licencyjne)
  • Zwrot inwestycji: 1 ? 3 lat
Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.