Jazda po mieście z Google Self-Driving Car

Gdy jesteśmy osobą starszą lub mamy kłopoty ze wzrokiem, albo poruszaniem się lecz jednak chcemy brać czynny udział w codziennym życiu za kółkiem możemy skorzystać z rozwiązań od Google. Najnowszy produkt Google Self-Driving Car pozwala bezbłędnie pokonać wyznaczoną trasę samochodu siedząc za kierownicą. Wystarczy, że mamy odpowiednio zmodyfikowane auto i nawigację. Podłączony system kamer dookoła samochodu pozwala skanować otoczenie i określa nasze położenie względem innych obiektów na drodze.

sytem skanerów na aucie

nawigacja bez dotykania kierownicy

Jeśli poruszamy się wśród innych samochodów rowerów lub pieszych na drodze to system przeprowadzi nas również przez ruchliwe skrzyżowania ze światłami, ominie dziury, wykryje paliki. Potrafi przewidzieć ruch innych użytkowników na tasie. Wygląda to jak bajka gdzie nie trzeba dotykać nawet kierownicy.

Projekt jest na tyle udoskonalony, że większość starszych osób nie boi się używać do testów auta wyposażonego w to cudowne oprogramowanie. Google porusza się swoimi Priusami i Lexusami w Mountain View. W ciągu dwóch lat trwania projektu wiele się zmieniło w tym mieście. Mają jeszcze do rozwiązania tysiące problemów, aby nauczyć auto prawidłowego poruszania. Następnym miastem, które wybiorą powinno być miasto z Polski, w ten sposób zetkną się z ciekawszymi problemami.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *