Ile kosztuje strona internetowa i komu ją powierzyć?

Strona www danej firmy może być definiowana jako strona firmowa lub strona wizytówka. Innymi słowami – może być rozbudowana i nastawiona na klienta lub prosta i informacyjna. W zależności od tego stworzenie strony internetowej może wymagać innego nakładu czasu oraz środków. To, ile kosztuje strona internetowa tworzona dla twojej firmy, będzie zależało od wielu drobnych elementów, związanych z twoimi potrzebami i wyobrażeniem. Dlatego też trudno określić uniwersalny cennik stron internetowych i odpowiedzieć na pytanie tytułowe. Ile kosztuje strona internetowa?

Strony internetowe jako niezbędnik oferty handlowej firmy?

Stron www w sieci jest wiele i co gorsze – wiele jest do siebie podobnych jak dwie krople wody. Wynika to z faktu, że mało kto podejmuje się stworzenia skomplikowanej strony. Ludzie, którzy nie mają obeznania i wiedzy w stworzeniu skutecznej wizerunkowo strony, zazwyczaj korzystają z ogólnodostępnych szablonów. Internet wypełniony jest stronami internetowymi tj. portale internetowe czy sklep internetowy. Strony firmowe to jednak nieco inna bajka.

Zapewne, jako przedsiębiorca, zdajesz sobie sprawę, że atrakcyjna strona www to dziś podstawa marketingu. Utworzenie strony internetowej wymaga jednak fachowej wiedzy, aby spełniała ona swoje funkcje – zachęcała do odwiedzenia oraz pozyskiwała nowego klienta.

Sama strona firmy może występować w dwóch rodzajach – rozbudowana strona internetowa samej firmy lub twojego sklepu internetowego to najwyższy stopień wtajemniczenia. Istnieją jeszcze strony wizytówki, czyli proste strony, na których znajdują się podstawowe informacje o firmie tj. adres, zakres działania i kontakt. Takie strony można utworzyć najłatwiej i stosunkowo najtaniej. Ważne jest jednak czego oczekujesz od twojej strony internetowej. Czy ma jedynie informować, że istniejesz, czy spełniać o wiele istotniejsze zadanie, jakim jest zachęta potencjalnego klienta do skorzystania z twoich usług. Jeśli zależy ci bowiem na tym drugim, nowa strona internetowa powinna spełniać wszelkie wymogi strony nowoczesnej czyli m.in. być transparentna, funkcjonalna, przejrzysta, zawierać ładne grafiki, atrakcyjny formularz kontaktowy. Ważne jest tu również stosowanie zasad SEO czyli pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce google. Dzięki lepszej widoczności twojej strony, dotrze ona do większej grupy odbiorców szukających określonych usług, a co za tym idzie – pozyskasz większą liczbę klientów i większy zysk finalny.

Tworzenie stron internetowych stanowi połączenie techniki ze sztuką. A jak to bywa z tymi dziedzinami – aby były one dobre, wymagają większych kosztów.

Koszt stworzenia strony internetowej

Stworzenie strony internetowej to jedna strona medalu. Na drugim końcu pozostaje jeszcze utrzymanie strony internetowej. Wiele osób, zastanawiając się nad zleceniem stworzenia strony internetowej swojej firmy, zastanawia się ile kosztuje zrobienie strony internetowej lub ile kosztuje utrzymanie strony internetowej. Tak naprawdę nie da się precyzyjnie odpowiedzieć na te pytania. Cena strony internetowej jest różna w zależności od poszczególnych parametrów – jak wiele informacji ma zawierać, jakie spełniać funkcje, jak ma wyglądać od strony graficznej – to wszystko warunkuje koszt całkowity. Do tego dochodzi koszt obsługi strony po jego stworzeniu. Możesz bowiem sam zajmować się jej administrowaniem lub zlecić to specjalistom. Możesz też w końcu korzystać z oferty danej agencji do wspierania cię w tym procesie. To wszystko wpływa na fakt, że nie da się ustalić jednej uniwersalnej ceny stron internetowych. To tak samo jak z budową domu – mniejszy koszt poniesiesz w przypadku kontenera mieszkalnego, altanki czy małego parterowego domku niż budując dwupiętrową willę z dwoma garażami i basenem.

Jednocześnie pragniemy przestrzec przed osobami, które reklamują się głównie na portalach społecznościowych jako fachowcy, którzy wykonają tanie strony internetowe. Pozornie atrakcyjna strona www, oferowana przez taką osobę, może okazać się stworzona na jednym z ogólnodostępnych szablonów.

Więcej na temat kosztów tworzenia stron znajdziesz na stronie https://iguanastudio.pl/blog/ile-kosztuje-strona-internetowa, jeśli byłbyś zainteresowany tym tematem.

Wybór agencji interaktywnej

Tworzenie stron internetowych, np. nowej strony internetowej dla twojej firmy, powinno być domeną profesjonalistów i pasjonatów, którzy posiadają również stosowane doświadczenie. Profesjonalna strona internetowa stanowi wizytówkę firmy, zatem jeśli zależy ci na tym, co najlepsze – zleć ją odpowiedniemu podmiotowi.Wybór wykonawcy stanowi kluczowe zagadnienie w utworzeniu dobrej strony internetowej. Możesz wybierać spośród agencji reklamowej, których wiele ofert znajdziesz w sieci. Jednak gwarancję najlepszej światowej wręcz jakości, może dać ci agencja interaktywna.

Agencja interaktywna Iguana Studio skupia się na projektowaniu stron internetowych dla nowych klientów. W naszej firmie stawiamy na profesjonalizm i doświadczenie. Zapewniamy ci wsparcie zarówno na etapie realizacji strony internetowej jak i po jej utworzeniu. Korzystając z naszej oferty koszt wykonania strony internetowej zostanie przedstawiony po poznaniu potrzeb klienta. Preferujemy indywidualną wycenę strony internetowej klienta.

Po dokonaniu wyboru agencji interaktywnej, gdy masz sprecyzowane wymagania dotyczące strony, dokonuje się wykonania jej projektu graficznego. Na każdym etapie możemy prowadzić ze sobą konsultacje. Gdy zaczniesz dodawać kolejne opcje na twojej stronie, wykonanie strony leży już w naszej kompetencji. Czas i koszt jej stworzenia poznasz, po uzyskaniu informacji co do twoich wymagań.

Agencja interaktywna Iguana Studio oferuje ci strony, które są przejrzyste, funkcjonalne i skuteczne. Do tego, staramy się, aby były one optymalne – miały intuicyjną nawigację, inteligentną wyszukiwarkę, przejrzystą grafikę oraz aby wszystkie elementy działały sprawnie. Strony tworzone przez nas opieramy na standardach amerykańskich, co stanowi wyróżnienie spośród innych polskich stron. Tworzymy strony internetowe z użytecznym systemem CMS, wymogami SEO oraz responsywne strony internetowe.

Zachęcamy do zaufania nam w sprawie stworzenia twojej strony internetowej i poznania naszej szczegółowej oferty.

undefined

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *