Bezpieczny sposób na zysk ? czyli o lokatach bankowych

Lokaty bankowe są w naszym kraju bardzo popularne i od lat stanowią jeden z najczęściej wybieranych produktów finansowych. Chyba nic w tym dziwnego, bowiem lokaty pozwalają na osiągnięcie całkiem niezłego zysku przy relatywnie niewielkim wkładzie na początek.

Warto również pamiętać, że lokata daje całkowitą pewność zysku – nie ma tu mowy o ryzyku, które obecne jest choćby na giełdzie. Tłumacząc to prościej, zakładając lokatę, po jej zakończeniu zyskujemy określony procent z wkładu początkowego.

Przegląd ofert banków

Szybka analiza ofert banków zdradza, że większość z nich oferuje lokaty na poziomie 1,5 do 2%, najczęściej w skali całego roku. Niemniej jednak, w świetle takie oferty zdecydowanie nie dają jakichś niesamowitych zysków. Na szczęście znajdziemy na rynku propozycje, które pozwolą na uzyskanie znacznie większych korzyści. Dobra wiadomość jest też taka, że dzięki ostatniej obniżce stóp procentowych dokonanej przez Radę Polityki Pieniężnej, lokaty stały się jeszcze bardziej atrakcyjne, oferując znacznie większy zarobek.

Na początku pod lupę idzie oferta Noble Banku, czyli najwyżej oprocentowana lokata dostępna w tej chwili na rynku. Okres zapadalności lokaty wynosi 12 miesięcy, a w ostatnim miesiącu jej trwania, osoba korzystająca z lokaty zarobi aż 4,75% w stosunku do wkładu własnego. Kwota na start – wystarczy 1000 złotych.

Warto również przyjrzeć się ofercie Santander Banku. Tutaj, dostępne są lokaty na 3 lata, a ich oprocentowanie wynosi 3 procent, lecz jego wysokość może się zmienić w zależności od terminu zapadalności lokaty.

Równie ciekawa może być oferta banku BGŻ Optima, który oferuje lokatę o nazwie Bezkarna, z okresem zapadalności 3 miesiące. Zysk wynosi 3,2%, a kwota na start to zaledwie 1000 złotych. Dodatkowo, z tej lokaty można zrezygnować w dowolnym momencie, bez utraty odsetek.

Jedną z najważniejszych zalet lokat bankowych jest bezpieczeństwo. Lokaty gwarantują określony poziom zysku. W czasie deflacji (czyli w sytuacji takiej jak teraz), warto zdecydować się na lokatę bankową, bowiem w warunkach spadku cen i wzrostu realnej wartości pieniądza, niewielki wkład gwarantuje jeszcze wyższy zarobek.

Zobacz także porównanie lokat bankowych na oszczednoscionline.pl.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *