Z czym wiąże się otwarcie własnej apteki?

Punkt apteczny może otworzyć każdy z nas, to świetny pomysł na biznes a co najważniejsze tego typu branża, cieszy się ogromnym popytem, z oczywistych co do tego powodów. Jednak nie mając mniej niż 100 tys. złotych nie ma co wchodzić do gry podobnie zresztą jak gdy nie dysponujemy odpowiednim rozeznaniem w branży farmakologicznej, doświadczeniem oraz co najważniejsze wiedzą.

Wynajęcie dobrego lokalu i zatrudnienie pracownika, to koszt nie mniejszy niż 6-8 tysięcy złotych miesięcznie, co za tym idzie już na pierwszy rzut oka widać, że niemałe pieniądze trzeba zaryzykować w taki interes.

Oczywiście na korzyść takiego posunięcia może przekonywać fakt, iż apteki oraz wszelakiej maści podmioty oferujące tego typu asortyment, mogą pochwalić się nawet 40-50% zyskiem, zatem jest to dosyć kusząca alternatywa. Niestety źle ulokowana apteka a nawet nieatrakcyjne ceny czy promocje, mogą doprowadzić do tego, iż nasza sytuacja nie będzie tak klarowna, należy jednak o tym pamiętać w momencie gdy decydujemy się na taki biznes. 

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *