System EKO AB ? segregacja odpadów

System EKO AB to całkiem innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wygodny odbiór i jednocześnie segregację odpadów komunalnych, nagromadzonych na osiedlach mieszkaniowych.

W ramach danego systemu, w miejscu dawnych altan śmieciowych pojawiają się wyspecjalizowane pawilony, w których to zatrudnieni pracownicy odbierają odpady, a następnie wykonują działania mające na celu sortowanie ich. Dany system pozwala właśnie w ten sposób odzyskać blisko 80 procent odpadów.

segregowanie śmieci w ładnym domku osiedlowym

Pomysłodawca i twórcą tego nowoczesnego rozwiązania jest inżynier Andrzej Bartoszkiewicz. Zgodnie z założeniami danego systemu, mieszkańcy przeważnie dzielą odpady na trzy podstawowe grupy. Często wymieniają tu surowce wtórne oraz niebezpieczne, a także odpady organiczne i higieniczne.

Dzięki danemu systemowi odpady segregowane są na bieżąco, a następnie transportowane do firm recyklingowych, a to co się nie nadaje, czyli odpady organiczne kierowane są do producentów kompostu. Jeżeli coś jeszcze pozostaje, transportowane jest już na wysypisko.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *