System EKO AB ? segregacja odpadów

System EKO AB to całkiem innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wygodny odbiór i jednocześnie segregację odpadów komunalnych, nagromadzonych na osiedlach mieszkaniowych.

W ramach danego systemu, w miejscu dawnych altan śmieciowych pojawiają się wyspecjalizowane pawilony, w których to zatrudnieni pracownicy odbierają odpady, a następnie wykonują działania mające na celu sortowanie ich. Dany system pozwala właśnie w ten sposób odzyskać blisko 80 procent odpadów.

segregowanie śmieci w ładnym domku osiedlowym

Pomysłodawca i twórcą tego nowoczesnego rozwiązania jest inżynier Andrzej Bartoszkiewicz. Zgodnie z założeniami danego systemu, mieszkańcy przeważnie dzielą odpady na trzy podstawowe grupy. Często wymieniają tu surowce wtórne oraz niebezpieczne, a także odpady organiczne i higieniczne.

Dzięki danemu systemowi odpady segregowane są na bieżąco, a następnie transportowane do firm recyklingowych, a to co się nie nadaje, czyli odpady organiczne kierowane są do producentów kompostu. Jeżeli coś jeszcze pozostaje, transportowane jest już na wysypisko.

Rate this post

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *