Ubezpieczenie NNW – potrzebne czy nie?

Często ludzie podczas zakupu ubezpieczenia zastanawiają się nad tym, czy dokupować do niego składnik NNW. Wynika to z tego, że myślimy, iż ono się nam nie przyda, więc nie ma sensu wydawać na nie pieniędzy. Może się jednak okazać, że popełnimy błąd.

Ubezpieczenie NNW chroni przed nieszczęśliwymi wypadkami. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy coś takiego się nam przydarzy. Część ludzi nie wykupuje go, bo uważa, że to wyrzucone pieniądze, bo z niego nie skorzysta. Właściwie powinniśmy być szczęśliwi, jeśli z niego nigdy nie skorzystamy. A oszczędność na ubezpieczeniu NNW akurat nie jest duża, bo jest to najtańszy składnik ubezpieczenia, często wynosi kilkadziesiąt złotych, a ochrona, którą zapewnia jest ogromna. Nieszczęśliwy wypadek jest dla rodziny nie tylko obciążeniem emocjonalnym, lecz także finansowym, a ubezpieczenie NNW ma na celu wspomóc rodzinę w tym drugim aspekcie ? może pokryć koszty rehabilitacji, pogrzebu, czy skutki niezdolności do pracy.

Pajęczynka na szybie samochodu

Ubezpieczenie NNW oprócz OC i AC

Warto wraz z kupnem OC i AC pomyśleć o dokupieniu NNW. Koszt jest niewielki, a będziemy mieć pewność, że zabezpieczymy siebie i pasażerów naszego pojazdu. Poza tym kupując NNW przy zakupie OC i AC, ubezpieczyciele często proponują zniżki na dodatkowe składniki polisy. Ubezpieczenie NNW zostanie wypłacone, gdy zarówno kierowca, jak i pasażer dozna uszczerbku na zdrowiu lub zginie podczas ruchu lub obsługi pojazdu (zderzenie z innym pojazdem, zdarzenie, mające miejsce podczas postoju, wsiadanie lub wysiadania, załadunku lub naprawy pojazdu, itp.)

Wysokość ubezpieczenia

Wysokość wypłacanego ubezpieczenia NNW zależy od tego, jaki pakiet wykupimy oraz od konkretnego ubezpieczyciela. W tym wypadku zakres, jaki będzie obejmować zależy od nas. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie to jest ochroną przed stałym uszczerbkiem na zdrowiu i przed śmiercią, więc biorąc pod uwagę kwotę gwarantowaną, należy pamiętać o wysokości opłat, jakie wiążą się z takimi zdarzeniami, a są one bardzo wysokie. W rozmowie z agentem ubezpieczeniowym warto również zwrócić uwagę na to, aby ubezpieczenie NNW obejmowało nie tylko nas ? kierowców, lecz także naszych pasażerów.

Rate this post

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *